На третій сесії Верховної Ради, яка відкривається 4 лютого, буде розглянуто законопроєкт про позбавлення депутатів мандату не тільки за кнопкодавство, а й за відсутність на пленарних засіданнях без поважної причини. Про це свідчить попередній порядок денний третьої сесії Верховної Ради, яка триватиме до 17 липня 2020 року, передає ONLINE.UA з посиланням на сайт ВРУ.
Зокрема, до порядку денного на 4 лютого включено розгляд законопроєкту №1027, в якому передбачено розширення переліку підстав для дострокового припинення повноважень народного депутата, передбаченого в статті 81 Конституції. Крім кнопкодавства, в переліку додаткових підстав для позбавлення мандата - невходження депутата, обраного від політичної партії, до складу депутатської фракції цієї партії, або вихід депутата зі складу такої фракції; відсутність депутата без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної Ради або засідань парламентського комітету, членом якого він є, протягом однієї сесії; порушення депутатом вимог щодо несумісності мандата з іншими видами діяльності, якщо протягом 20 днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення таких вимог, ці обставини ним не усунуто.
У попередньому порядку на перший день роботи Верховної Ради на третій сесії також стоять законопроєкти №1016 про внесення змін до Конституції України про уповноважених Верховної Ради і №1014 про внесення змін до Конституції, що закріплюють повноваження президента створювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро, призначати на посаду і звільняти з посад директора НАБУ і директора державного бюро розслідувань.
Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков анонсував, що на третій сесії буде також розглянуто законопроєкт про зміни до Конституції щодо зменшення кількості нардепів. Йдеться про законопроєкт №1017, який передбачає зменшення кількості народних обранців до 300 і введення пропорційної виборчої системи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський посилив покарання депутатів за неперсональне голосування у Верховній Раді. З 16 січня депутатів-кнопкодавів будуть штрафувати на суму від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51-85000 гривень).