За словами українського лідера Володимира Зеленського, пауза після ухвалення офіційним Брюсселем останнього пакета санкцій проти Росії надто затягнулася. Він також звернув увагу на те, що паузи збільшують тривалість війни. З такою заявою глава держави виступив під час засідання глав МЗС країн ЄС у Києві.
Джерело: ОПУ
Зеленський публічно присоромив членів ЄС
На переконання президента, санкційного тиску на країну-агресорку очевидно замало. На це насамперед вказує збільшення кількості ударних дронів та авіаударів РФ.
Потрібно більше спільної роботи проти будь-яких форм і схем обходу Росією санкцій. Будь-яке постачання в Росію, яке дає їй змогу збільшувати військове виробництво, повинне припинитися. Це чіткий інтерес не лише України, а й кожного у світі, хто хоче швидшого завершення цієї війни, – підкреслив глава держави.
Володимир Зеленський звернув увагу на те, що вкрай важливо активізувати роботу над новим санкційним пакетом ЄС.
Будь-які санкційні паузи збільшують час російської агресії, а пауза після 11-го санкційного пакета вже надто затягнулася, – зазначив глава держави.
Які санкції дійсно можуть вдарити по РФ
Як вважає президент України, потрібні санкції проти російської атомної галузі.
Володимир Зеленський нагадав про те, що країна-агресорка робить на ЗАЕС. За його словами, важливо ухвалювати рішення проти використання сумнівних російських атомних технологій.
Важливо також розширити санкції проти Ірану в чутливих для нього галузях, зокрема щодо імпорту обладнання та хімікатів. Кожен іранський ударний дрон, який бʼє по європейських містах в Україні, це причина для санкційного тиску", – додав Зеленський.
Як уже згадувалося раніше, країни-члени ЄС уже цього місяця можуть почати обговорення нового, вже дванадцятого за рахунком, пакета санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Читайте також:
Сім країн ЄС замовили для України боєприпаси на 2 млрд євро
Білий дім оприлюднив список вимог щодо подальшої військової допомоги Україні
Візит Зеленського розкрив стратегічний розкол між Україною та США — NYT