Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі вже 2 серпня може здійснити візит до Тайваню попре погрози Пекіну та зростання напруги в регіоні.
Джерело: Tvbs
Що відомо про поїзду Пелосі на Тайвань
За інформацією ЗМІ, літак Пелосі має приземлитись в аеропорту Суншань на Тайбеї о 22:30 за місцевим часом (17:30 за Києвом).
Спікер Палати представників Конгресу США має намір зупинитись у готелі Grand Hyatt, а вранці 3 серпня провести зустріч із керівниками Тайваню, зокрема, з очільником уряду Цай Інвень.
При цьому військове керівництво США виступило проти візиту Пелосі на Тайвань, побоюючись, що Китай може збити літак з американською політикинею.
При цьому Міноборони Тайваню вже посилило рівень бойової готовності на тлі можливого візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, а Пекін повідомив про початок військових навчань у Південно-Китайському морі.
За інформацією журналістів Reuters, Тайвань оголосив посилення бойової готовності сьогодні, зранку 2 серпня з терміном до 4-го числа поточного місяця.
Крім того, за даними місцевих ЗМІ, ВПС Тайваню вже перекинули додатково вісім винищувачів "Міраж-2000" французького виробництва на авіабазу в південно-східному секторі Тайдун.
Фото - wikipedia.org
Морське командування КНР повідомило, що проведе навчання від сьогодні з 00:00 та до 6 серпня 00:00 за місцевим часом. Тож на цей термін захід сторонніх кораблів за вказаними координатами буде заборонений.
У соцмережах вже активно публікують відео з рухом військової техніки у бік провінції Футзянь - вона знаходиться за 150 км від Тайваню.
Представник КНР в ООН Чжан Цзюнь заявив, що візит Пелосі на Тайвань підірве відносини Китаю і США.
Такий візит, мабуть, дуже небезпечний, дуже провокаційний. Якщо такий візит відбудеться, це також підірве відносини між Китаєм і Сполученими Штатами, - зазначив Чжан Цзюнь.
Він також заявив, що тенденція Тайваню до незалежності продовжує розвиватися і якщо не вжити відповідних рішучих дій, щоб зупинити це, то ситуація може вийти з-під контролю.
Чжан закликав Вашингтон дотримуватися своєї прихильності принципу одного Китаю, який, за його словами, президент США Джо Байден підтвердив під час телефонної розмови з китайським лідером Сі Цзіньпіном минулого тижня.
Читайте також: