Пентагон назвав головну мету навчань Sea Breeze в Чорному морі
Категорія
Україна
Дата публікації

Пентагон назвав головну мету навчань Sea Breeze в Чорному морі

Пентагон назвав головну мету навчань Sea Breeze в Чорному морі
Джерело:  online.ua

Військово-морські навчання Sea Breeze, в яких у 2021 році беруть участь понад 30 країн, спрямовані на підтримку стабільності і безпеки в Чорному морі, а не на провокації. Пентагон розкрив фейк Росії.

Джерело: пресслужба Пентагону

Речник міністерства оборони США Джон Кірбі пояснив Росії, яка з перших хвилин б'є на сполох через "агресивні" навчання, що вони проводяться щорічно і в них немає нічого провокаційного.

"Під час церемонії відкриття заступник командувача капітан Кайл Гантт пояснив, що немає нічого провокаційного в військово-морських навчаннях в міжнародних водах, і він абсолютно прав. Ці багаторічні вчення продовжують підтримувати безпеку і стабільність в регіоні за рахунок взаємодії з нашими чорноморськими союзниками і партнерами по НАТО ", - заявив представник міноборони США.

Він уточнив, що в рамках навчань на цьому тижні сторони будуть відпрацьовувати маневри по інтеграції сил. Також будуть перевірятися динамічні морські можливості країн-учасниць навчань.

Росія готується до атаки в Криму

На тлі навчань Sea Breeze Росія почала термінову бойову перевірку зброї та ППО в окупованому Криму. Десятки одиниць бойової техніки, включаючи 20 літаків і вертольотів, кілька дивізіонів комплексів С-400 і "Панцир-С", літаки-розвідники Су-24МР, багатоцільові винищувачі Су-27 і Су-30СМ, фронтові бомбардувальники Су- 24М і вертольоти Мі-8 і Ка-27 підготували до "відбиття" атаки.

Напередодні росЗМІ вже почали писати, що американський есмінець USS Ross з ракетами Tomahawk на борту нібито наблизився до "російських вод" в Чорному морі причому разом з українським кораблем. Пропагандисти написали, що військові РФ навіть підняли в небо літаки Су-30СМ для супроводу американського судна, яке втім так й не перетнуло "кордон".

Військово-морські сили США спростували ці фейки і заспокоїли Росію. В офіційному Twitter навчань Sea Breeze 2021 опублікували фото корабля, пришвартованого в українському порту.

"Не дивлячись на недавні повідомлення, есмінець ВМС США USS Ross ще 30 хвилин тому був і в доступному для огляду майбутньому буде в порту Одеси, Україна, для підтримки навчань Sea Breeze", - заявили в американському флоті.

Що відомо про навчання Sea Breeze в Чорному морі

У 2021 році в українсько-американських військових навчаннях Sea Breeze буде рекордна кількість країн-учасниць - 32 країни з шести континентів. Навчання розпочалися 28 червня і триватимуть до 10 липня.

В Sea Breeze-2021 візьмуть участь 5 тисяч військових. До навчань також залучать 32 корабля, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу. Крім того, до навчань приєднався Шостий флот ВМС США, який дислокується в Середземному морі. У Генеральному штабі ЗСУ уточнювали, що навчання будуть проводити в північно-західній частині Чорного моря, а також в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. З української сторони в навчаннях візьмуть участь 24 одиниці кораблів і катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння і військової техніки.

Головними завданнями навчань буде:

  • всебічна підготовка військовослужбовців, штабів і підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями збройних сил держав-членів НАТО,

  • отримання досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами і процедурами НАТО,

  • підвищення рівня сумісності і міжвидового співпраці між збройними силами України, іншими збройними формуваннями України і збройними силами держав-членів і партнерів Північноатлантичного альянсу,

  • відпрацювання таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні і морські операції з перехоплення та протидії незаконним збройним формуванням.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?