Увечері 13 листопада український глава Петро Порошенко все ж зустрівся з деякими ієрархами УПЦ МП, які зважилися прийти з ним на зустріч в Український дім. Їх зустріч проходила в закритому режимі, але після її завершення стало відомо, що представники МП підтримують автокефалію і створення єдиної Помісної православної церкви в Україні, незважаючи на шалений тиск з боку МП.
Подробиці зустрічі Порошенко і ієрархів УПЦ МП повідомив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, повідомляє ONLINE.UА з посиланням на ВВС Україна.
За даними джерела, на зустрічі з Порошенком були присутні як мінімум три ієрархи УПЦ МП. З українським президентом вони обговорили переговори з патріархом Варфоломієм, а також запевнили, що досить велика частина єпископату УПЦ МП виступає за створення єдиної Помісної православної церкви в Україні. Ієрархи також розповіли про шалений тиск, який на них чиниться, тому, на їхнє прохання, їх імена не розкриваються.
Глава УПЦ МП архієпископ Климент відреагував на зустріч ієрархів з Порошенком. Він заявив, що не знав про неї, а також "дипломатично" підкреслив, що єпископи МП вільні люди, які можуть зустрічатися з ким завгодно.
Слід зазначити, що в УПЦ МП до цього зірвали заплановану зустріч з Петром Порошенком з питання автокефалії. Там знайшли привід, щоб відмовитися від діалогу, заявивши, що погодяться на бесіду з президентом України тільки на території Києво-Печерської Лаври, а не в Українському домі. Порошенко відмовився проводити зустріч в Лаврі і заявив представникам УПЦ МП, що все ще відкритий до діалогу.
Додамо, що 13 листопада УПЦ МП провела собор в Україні, який прийняв рішення про припинення євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом. Там звинуватили Константинополь в тому, що він "став на шлях розколу" через автокефалію України.
"Прийнявши таке антиканонічне рішення, визнавши розкольників в сущому сані, Константинопольський патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв'язку з цим євхаристійне спілкування Української православної церкви з Константинопольським патріархатом в даний час неможливо і припиняється", - йдеться в постанові собору УПЦ МП, який також прийняв рішення не брати участь в створенні єдиної української помісної церкви.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що в УПЦ МП виступили категорично проти зміни назви на РПЦ.