Російський газопровід «Північний потік-2», який Росія збудувала в обхід України, почне працювати вже за кілька днів. Про це заявив глава МЗС Російської Федерації Сергій Лавров.
Джерело: “Інтерфакс”.
«Він («Північний потік – 2», – ред.) добудований буде через кілька днів, працювати почне», – сказав Лавров.
Зазначимо, що Росія прагне якнайшвидше запустити роботу газопроводу. Так, 2 вересня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що перші поставки по "Північному потоку 2" можуть бути здійснені в опалювальному сезоні 2021 року.
У той же час німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung вважає, що російському монополісту доведеться продати «Північний потік-2», щоб він відповідав Газовій директиві Євросоюзу.
Завершення будівництва “Північного потоку-2”
У Балтійському морі провели зварювання останньої труби другої нитки газопроводу "Північний потік-2”, заявили в пресслужбі компанії-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG.
Зазначається, що 6 вересня працівники трубоукладальної баржі "Фортуна" здійснили зварювання останньої труби другої нитки газопроводу "Північний потік - 2", після чого труба під номером 200 858 буде занурена на дно Балтійського моря в водах Німеччини.
Наступним кроком стане стиковка секції газопроводу, що йде від берега Німеччини, з секцією, що тягнеться з вод Данії. Потім в компанії планують провести пусконалагоджувальні роботи по другій нитці. В експлуатацію газопровід збираються ввести до завершення поточного року.
Юридичні аспекти запуску “Північного потоку-2”
Нагадаємо, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа 25 серпня виніс рішення проти Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу "Північний потік-2", який оскаржував рішення про підпорядкування трубопроводу газовій директиві ЄС.
Відповідно до рішення суду, "Північний потік-2" повинен відповідати нормам Третього енергопакета Євросоюзу.
Тепер для Nord Stream 2, дочірньої компанії "Газпрому", зміняться три умови введення трубопроводу в експлуатацію. Перша: вона не може бути компанією-оператором "Північного потоку-2", тож доведеться створити нову, причому незалежну від "Газпрому", компанію. Це пов’язане з тим, що Третій енергопакет вимагає дотримуватися принципу "анбандлінгу" - транспортуванням газу не повинна займатися компанія, яка його видобуває і продає.
Значні збитки може завдати проєкту інша вимога - забезпечити доступ третіх компаній до нового газогону, наприклад, приватним російським компаніям. На практиці це правило може привести до того, що новий оператор "Північного потоку-2" буде змушений тримати до половини потужностей труби порожніми - для інших потенційних клієнтів. Нарешті, газопроводу доведеться підкоритися додатковому контролю над тарифами на транспортування газу територією Німеччини, який встановлює німецький регулятор.
Читайте також: