За словами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, попри скасування Єврокомісією обмежень на експорт українського зерна, Варшава продовжить власну заборону.
Джерело: niezalezna.pl
Польща продовжить заборону на експорт українського зерна
Моравецький заявив, що заборона щодо експорту українського зерна почне діяти з опівночі 16 вересня.
Попри відсутність згоди з боку Єврокомісії, кажу я всім фермерам по всій Польщі, ми продовжимо заборону на імпорт українського зерна. Ми не будемо слухати Берлін чи фон дер Ляєн, Туска чи Вебера. Ми це зробимо, бо це в інтересах польського фермера, - заявив прем'єр-міністр Польщі.
Що відомо про позицію Угорщини
Глава Мінсільгоспу Угорщини Іштван Надь підтвердив, що його країна також зберігатиме заборону на експорт українського зерна.
Рішення було ухвалено в Брюсселі: заборона на імпорт українського зерна продовжуватися не буде, - йдеться у повідомленні Надя.
Відтак Угорщина вирішила закрити кордони для 24 видів українських товарів, що перебувають під національною юрисдикцією.
Міністр аргументував це захистом інтересів угорських фермерів.
Румунія планує збільшити експорт українського зерна
Міністр транспорту Румунії Сорін Гріндяну оцінив як реалістичні наміри країни подвоїти обсяги транзиту зерна з України через румунський порт Констанца, потреба в цьому зросла після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.
Європейські порти – зокрема й румунська Констанца – стали важливим шляхом вивезення з України збіжжя після того, як вихід РФ із "зернової угоди" фактично заблокував рух суден Чорним морем.
Рівень транзиту, якого ми хочемо досягти в найближчі місяці, становить чотири мільйони тонн, і це можливо, - зазначив Гріндяну.
За словами румунського міністра, для цього передбачається збільшення персоналу для прискореного проходження суден через Сулинський канал на Дунаї – він веде до Констанци, а також фінансований ЄС проєкт, спрямований на те, щоб зробити канал цілодобово судноплавним.
Гріндяну додав, що перевалка зерна із судна на судно в Констанці також допоможе збільшити пропускну здатність порту на 500 тисяч тонн щомісяця. Це дозволить меншим суднам, що перевозять зерно, перевантажувати його на більші безпосередньо в порту.
Віцепрем'єр-міністр України Олександр Кубраков заявив, що подвоєння потужностей має бути досягнуте на початку жовтня, що "може допомогти нам вирішити щонайменше 50% нашого експорту".
Що відомо про позицію України
Президент України Володимир Зеленський подякував Єврокомісії за зняття обмежень на імпорт українського зерна і зазначив, що Україна буде цивілізовано відповідати на рішення сусідів, які порушуватимуть право ЄС.
Зеленський подякував президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн за дотримання слова та правил вільного ринку. Назвав це прикладом справжньої єдності й довіри між Україною та ЄС.
Також президент наголосив на тому, що важливо, щоб Україну у рішенні підтримали і сусіди.
Зараз важливо, щоб європейська єдність спрацювала й на двосторонньому рівні. Щоб сусіди в час війни Україну підтримали. А якщо їхні рішення порушуватимуть право ЄС, Україна буде цивілізовано відповідати, - підкреслив глава держави.
Читайте також:
Польща погрожує ввести безтермінове ембарго на експорт українського зерна;
Ми не дозволимо. У Польщі озвучили нове попередження на тлі конфлікту з Україною;
Відома польська політикиня попросила вибачення у Путіна за слова про "злочинця"