У понеділок, 26 квітня відбудеться екстрене засідання глав урядів Вишеградської четвірки, до якої входять Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина. Його скликає прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький через агресію Росії.
Джерело: Twitter заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шінковського вель Сенка.
Засідання прем'єрів країн Вишеградської четвірки відбудеться в онлайн форматі о 13:00 за київським часом. Зустріч буде присвячена вибухам на складах зброї в Чехії, в причетності до яких підозрюють російські спецслужби, ескалації ситуації в Україні та Білорусі, й заходам протидії російській агресії.
"В рамках Польського головування у Вишеградській групі прем'єр-міністр Матеуш Моравецкій сьогодні на 13 годин (за київським часом) скликає екстрене засідання в форматі відеоконференції прем'єр-міністрів країн Вишеграду", - повідомив польський чиновник.
Як Польща підтримує Україну на тлі загрози з боку Росії
Влада Польщі потужно підтримує Україну в боротьбі з російською агресією. Кілька днів тому Комісія із закордонних справ і ЄС Сенату Польщі одноголосно прийняла резолюцію на підтримку України. У ній міститься заклик до НАТО і ЄС запобігти воєнній ескалацію і війну.
У документі говориться, що Росія зосереджує війська біля кордонів України, а також підсилює мілітаризацію окупованого Криму, про підвищену активність російського флоту в Чорному морі, де всупереч міжнародному праву команда російського президента Володимира Путіна оголосила блокаду Керченської протоки.
Вишеградська група підтримала Чехію в конфлікті з РФ
Минулого тижня партнери Чехії по Вишеградській групі - Польща, Словаччина, Угорщина - виступили з підтримкою Праги в дипломатичному конфлікті з Росією, який виник через висилку російських дипломатів з Чехії. Вони виявилися офіцерами російських спеслужби, які причетні до вибухів на складах боєприпасів в Врбетіцах в 2014 році, внаслідок чого загинули дві людини.
Глави МЗС країн Вишеградської групи засудили всі дії Росії, які загрожують безпеці суверенних держав і їхніх громадян. Вони попередили Москву, що готові посилити стійкість проти диверсійних дій і будуть робити це як на національному рівні, так і у співпраці з союзниками по НАТО й в рамках ЄС.
Читайте також: