Польська компанія Orlen продовжує використовувати російську нафту
Категорія
Економіка
Дата публікації

Польська компанія Orlen продовжує використовувати російську нафту

Польська компанія Orlen продовжує використовувати російську нафту
Джерело:  online.ua

Польська нафтова компанія PKN Orlen продовжує використовувати російську нафту, що постачається через нафтопровід "Дружба", та не підпадає під санкції.

Джерело: Financial Times

Orlen продовжує використовувати російську нафту

Генеральний директор PKN Orlen Даніель Обайтек розповів що компанія все ще використовує російську нафту для чеського нафтопереробного заводу групи в Литвинові, на який досі не поширюються санкції.

Повна заміна російської нафти вимагає поліпшення логістики поставок нафти, над чим ми працюємо з чеським урядом, — сказав він.

Обайтек також додав, що російські нафтові компанії все ще постачають в Європу нафтохімічні продукти, попри на санкції ЄС.

Росія не продає нафту і природний газ, але все ще торгує нафтохімічними продуктами в Європі. Вона заробляє не лише на вуглеводнях, але й на перероблюванні. Не кажучи вже про добрива та інші продукти, — сказав Обайтек.

Також гендиректор PKN Orlen зазначив, заборона на постачання російської нафти коштує польській державній нафтовій компанії мільйони доларів на день, оскільки вона намагається знайти альтернативні джерела постачання для свого чеського нафтопереробного заводу.

РФ скуповує старі танкери з метою уникнення санкцій

Згідно з даними суднового брокера Braemar та енергетичної консалтингової компанії Rystad, протягом 2022 року команда російського диктатора Володимира Путіна уже встигла створити "тіньовий флот" із більш ніж сотні старих танкерів. Офіційна Москва має намір збувати свою нафту частіше, ніж у минулому, відправляючи її в інші регіони світу.

За словами представника брокерської компанії Braemar, вік суден здебільшого становить 12-15 років, і найближчими роками вони були б списані на металобрухт.

Ймовірними пунктами призначення є такі країни, як КНР та Індія. Як відомо, влада цих країн досі не зайняла публічну позицію щодо обмеження цін на російську нафту.
Що важливо розуміти, деякі з танкерів приходять з таких країн як Іран або Венесуела, які також опинилися під санкціями Заходу. Раніше ФРН та інші члени Євросоюзу були одними з основних покупців російської сировини.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?