Минулої доби польський кордон з боку Білорусі намагалися перейти ще 76 осіб, більш ніж третина з них взяла участь у ще одному штурмі, при цьому із застосуванням каміння. Відомо також про одного зниклого під час сутичок при виконанні своїх службових обов'язків. Всіх людей, які кидали каміння у правоохоронців, затримали.
Джерело: Twitter Straz Graniczna, Держаприкордонкомітет Білорусі
Про зникнення військовослужбовця повідомила польська армія, йдеться про солдата 11-го Мазурського артилерійського полку Поморської механізованої дивізії імені короля Казимира. Тим часом у Мінську заявляють, що цей чоловік (Чечка Еміль 1996 року народження) попросив у білоруської сторони притулку.
Причиною називають нібито незгоду з політикою Польщі щодо міграційної кризи та практикою негуманного поводження з біженцями.
У той же час, польська сторона не підтверджує інформацію про те, що військовий перейшов на білоруську сторону, щоб просити там притулку, передає "Польське радіо".
Наплив мігрантів із Близького Сходу до Білорусі
У зв'язку зі суттєвим зростанням кількості мігрантів з Близького Сходу, на кордоні Білорусі та Польщі загострилась міграційна криза. На початку листопада тисячі мігрантів намагалися перебратися також у країни Балтії.
У Європі звинувачують самопроголошеного президента Олександра Лукашенка в дестабілізації шляхом полегшення процесі добирання мігрантів до кордонів ЕС. Білорусі ці звинувачення відкидають і зі свого боку звинувачують Європу в негуманному ставленні до біженців.
Варто зазначити, що позиція європейців далека від однозначності в цьому питанні. Зокрема, міністр європейських справ Франції Клеман Бон рішуче відкинув пропозицію 12 європейських країн будувати паркан на кордоні між Польщею та Білоруссю.
Я за Європу, яка захищає свої кордони, але не за Європу, яка будує колючий дріт чи стіни.
– Клеман Бон
Читайте також:
Російські десантники загинули під час висадки у Білорусі
РФ несподівано почала перекидати своїх десантників на кордон Білорусі з Польщею
Мігранти прорвались з Білорусі в Польщу