Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що посилення російського тиску на Білорусь зменшує можливості білоруського президента Олександра Лукашенка уникати поступок Кремлю.
Джерело: ISW
РФ посилює тиск на Білорусь
Довга гра президента Росії Володимира Путіна щодо відновлення сюзеренітету над Білоруссю прогресує незалежно від зусиль Путіна більш активно залучити Білорусь до його вторгнення в Україну, - вважають аналітики.
19 грудня під час зустрічі президентів РФ і Білорусі Лукашенко підтвердив, що Росія «подарувала» Білорусі невизначену кількість систем ППО С-400.
Раніше Лукашенко відмовився від систем С-400, які діяли в Білорусі в 2020 році. Лукашенко, ймовірно, відкладає виконання більш масштабних вимог Путіна, таких як зобов’язання білоруських сил приєднатися до вторгнення в Україну, роблячи менші поступки, які він роками стримував, - допускає ISW.
Аналітики зазначають, що, ймовірно, російські військові будуть керувати білоруськими комплексами С-400 з так званого спільного російсько-білоруського навчального центру ВПС і ППО в Гродно, Білорусь – постійної російської військової присутності в Білорусі, яку Кремль створив навесні 2021 року.
Наскільки ймовірним є вторгнення Білорусі
ISW продовжує спостерігати показники поновленого російського вторгнення на північ України з Білорусі.
Українські військові продовжують попереджати про зростання російської загрози з Білорусі. Командувач Об’єднаних сил України Сергій Наєв 20 грудня заявив, що російські елементи в Білорусі мають «наразі достатній» військовий потенціал, щоб створити невизначену загрозу Україні, і що ці елементи можуть проводити невизначені «тактичні дії».
Незалежні білоруські джерела продовжують повідомляти про зростання російських механізованих сил у Білорусі. Повідомляється, що близько 30 російських танків Т-80 було перекинуто в Білорусь приблизно 20 грудня.
Ці показники підтверджують прогноз, але наразі такий напрямок дій залишається малоймовірним. Російське вторгнення в північну Україну з Білорусі малоймовірне, - роблять висновок аналітики.
Читайте також: