Посла США вперше пустили до арештованого в Москві журналіста Гершковича
Категорія
Світ
Дата публікації

Посла США вперше пустили до арештованого в Москві журналіста Гершковича

Посла США вперше пустили до арештованого в Москві журналіста Гершковича
Джерело:  online.ua

Сьогодні, 17 квітня, посла США Лінн Трейсі вперше пустили в Москві до арештованого журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого РФ звинувачує у шпигунстві.

Джерело: посол США в Росії Лінн Трейсі

Як почуває себе затриманий журналіст Гершкович

Посол США в Росії Лінн Трейсі вперше відвідала в СІЗО "Лефортово" журналіста "The Wall Street Journal" Евана Гершковича, арештованого за звинуваченням у шпигунстві.

Сьогодні я відвідала репортера WSJ Евана Гершковича в СІЗО "Лефортово". Ми вперше отримали доступ до Евана з моменту його неправомірного затримання більше 2-х тижнів тому. Він почувається добре, тримається стійко, — написала Лінн Трейсі.

Вона закликала негайно звільнити Евана.

Що відомо про арешт Евана Гершковича

29 березня у Єкатеринбурзі російська ФСБ затримала американського журналіста Евана Гершковича за підозрою в нібито шпигунстві.

Гершкович збирав на замовлення США секретні відомості про одне із підприємств військово-промислового комплексу. Подробиці звинувачення не наводяться.

Російський суд заарештував Евана Гершковича на два місяці – до 29 травня.

За даними ЗМІ, кремлівський злочинець Володимир Путін особисто схвалив рішення щодо арешту журналіста американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича.

Кремль чудово розуміє, що зараз шляху назад немає, особливо після ордеру на арешт від Міжнародного кримінального суду, який визнав диктатора Путіна міжнародним злочинцем, — зазначили у виданні.

Проте ідея заарештувати американського журналіста Евана Гершковича, за словами джерел, належить вищим посадовцям російських спецслужб.

Президентка Центру аналізу європейської політики у Вашингтоні Аліна Полякова відзначає, що росіяни стають все агресивнішими, однак ситуація, яка склалася зараз, вочевидь, змусить США вести переговори з Росією щодо повернення журналіста. Та в цьому криється ще одна загроза – якщо росіяни отримають те, чого бажають, то це тільки заохочуватиме їх до подібних дій.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?