Посол України в Німеччині Андрій Мельник знову нагадав Берліну про історичний борг. Він наполягає на тому, щоб німецька влада допомогла Києву зі вступом в НАТО, оскільки тільки так можна зупинити війну президента Росії Володимира Путіна проти України і запобігти повномасштабній війні в Європі.
Джерело: Welt
Мельник дорікнув команді канцлерки Німеччини Ангели Меркель в тому, що уряд ФРН не робить ніяких жорстких попереджень Путіну і не говорить про болючі для нього наслідки нового військового вторгнення в Україну. Посол чекає, що Німеччина та інші союзники України ухвалять жорсткі каральні заходи проти Росії, які передбачають міжнародний бойкот, повне економічне ембарго і заморожування инвестицій.
"Росія поки "анексувала" сім відсотків української території. Тому не можна повторювати стратегічної помилки 2014 року і не діяти, поки Росія безкарно готує нові завоювання", - попередив Мельник.
Український дипломат нагадав, що Німеччина несе особливу історичну відповідальність перед Україною за злочини нацистів проти українського народу. Тому він вважає, що Берлін повинен домогтися вступу України в НАТО без всяких "якщо" і "але".
"Тільки швидке приєднання Києва до альянсу зможе назавжди запобігти новій великомасштабній війні в Європі. Для вух Німеччини це може звучати як провокація проти Путіна. Навпаки: це буде холодний душ, який охолодить все гарячі голови в Кремлі. Членство України в НАТО - єдина гарантія того, що Москва не посміє знову втрутитися ", - підкреслив Мельник.
У Бундестазі проти вступу України в НАТО
На вимогу Мельника вже відреагував заступник керівника парламентської групи ХДС по зовнішній політиці і політиці безпеки в Бундестазі Німеччини Йоганн Вадефул. Він категорично проти вступу України в НАТО в найближчому майбутньому, так як це, на його думку, призведе до ескалації з Росією.
"Тепер необхідно використовувати всі можливості для деескалації. Це одна з причин, по якій ясно: вступ України в НАТО не стоїть на порядку денному в доступному для огляду майбутньому. Але Москва повинна знати, що будь-яке порушення суверенітету України призведе до єдиної політичної реакції Заходу", - заявив Вадефул.
НАТО підтримує Україну
На засіданні Комісії Україна-НАТО, яке відбулося кілька днів тому, союзники виступили на підтримку офіційного Києва. Вони висловили стурбованість нарощуванням військової присутності Росії в Україні і навколо українських кордонів, а також тривалими порушеннями режиму припинення вогню на сході України підтримуваними Росією бойовиками.
Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг за підсумками засідання звернувся до російської сторони з вимогою припинити нарощування військової присутності, зупинити провокації і зайнятися деескалацією конфлікту. Він нагадав, що жодна країна НАТО не визнає окупації Криму і буде завжди засуджувати мілітаризацію регіону російським командуванням.
Союзники запевнили, що й далі надаватимуть підтримку українському партнеру на його шляху до євроатлантичної інтеграції.
"Ми підтримали широкомасштабні реформи, які роблять Україну більш стійкою і допомагають просувати її євроатлантичні прагнення. Ми будемо і далі розширювати нашу співпрацю з Україною і Грузією з питань безпеки на Чорному морі, і ми працюємо над тим, щоб в повній мірі використовувати статус України як партнера з розширеними можливостями ", - підкреслили в НАТО.
Читайте також:
Ми самі стримуємо РФ - Зеленський публічно дорікнув НАТО
У Путіна звинуватили НАТО в підбурюванні до конфлікту на Донбасі
Глава Міноборони Німеччини попередила всю Європу про загрозу з боку Росії