Посол у ФРН окреслив роль наступника Меркель у переговорах з Путіним
Категорія
Політика
Дата публікації

Посол у ФРН окреслив роль наступника Меркель у переговорах з Путіним

Посол у ФРН окреслив роль наступника Меркель у переговорах з Путіним
Джерело:  online.ua

Ангела Меркель йде з посади канцлера Німеччини, а українські дипломати вже розмірковують над тим, яку позицію у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі займе її наступник Олаф Шольц. Посол Україні в ФРН Андрій Мельник каже, що питання щодо того, чи візьме на себе новий канцлер основну роль у переговорах з Кремлем залишається відкритим.

Джерело: РБК-Україна

Судячи з коаліційної угоди соціал-демократів, "зелених" і вільних демократів, які є ключовими партіями нового складу бундестагу, заклики до РФ припинити ескалацію в Україні і повернути окуповані території в угоді є. Однак згадок про нормандський формат нема. Посол визнає, що деокупація тісно пов’язана з цим форматом переговорів і наразі є ключовим дипломатичним інструментом.

"Україна продовжує наполягати на проведенні берлінського саміту "нормандської четвірки", щоб вивести мирний процес з глухого кута, в який всіх нас завела Росія. Цей виклик стане одним з перших серйозних стрес-тестів для Берліна", - зазначив Мельник.

 В Україні перемогу соціал-демократів в Німеччині сприйняли насторожено

Зважаючи на попередній дипломатичний досвід, зокрема, канцлерство Герхарда Шредера1998-2005 років, в Україні обрання главою уряду ще одного соціал-демократа сприйняли з насторогою. Побоювання щодо Шольца пояснюються тим, що Шредер, який також належав до СДП, відкрито симпатизував Росії. Ба більше, нині він очолює раду директорів компанії "Роснефть".

Проаналізувавши коаліційну угоду, ексміністр закордонних справ Костянтин Грищенко каже, що, попри вищезгадані побоювання, Україна може і далі розраховувати на підтримку з німецького боку.
Але Україна, на думку дипломата, може очікувати підтримки, особливо в енергетичній та економічній сферах, в обмін на реформи. Коаліційна угода передбачає саме такий підхід, обіцяючи Україні співпрацю у сферах відновлюваної енергетики, енергоефективності та скорочення викидів СО2.

"Ми працюємо разом з ЄС та його державами-членами для подальшого розвитку Східного партнерства. Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, які прагнуть приєднатися до ЄС, повинні мати можливість наблизитися до нього за допомогою послідовних реформ на основі верховенства права і ринкової економіки", – зазначено в документі.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?