За словами президента Угорщини Каталін Новак, світова спільнота не має допустити досягнення російською злочинною армією власних цілей у війні проти України.
Джерело: Neue Zürcher Zeitung
Росія не має перемогти у війні проти України
Новак наголосила, що від самого початку засуджувала Росією за злочинну війну, розв'язану проти України.
Україна - суверенна країна, яка зазнала нападу з боку сусіда і зараз робить все можливе, щоб захистити своїх громадян. Українці діють самостійно, але їх підтримують багато країн. Це, звісно, впливає на військові зусилля. Росія не має досягти своїх військових цілей, ми не повинні цього допустити, - підкреслила президент Угорщини.
При цьому Новак зазначила, що війна має бути припинена виключно шляхом переговорів, які наразі неможливі.
Однак, на її думку, подальша військова допомога нібито лише розпалюватиме війну і призводитиме до ескалації.
Новак також додала, що слід враховувати вплив санкцій проти Росії на країни Європи.
Санкції мають ефект, але вони завдали нам більше шкоди, ніж Росії. Цього не можна допустити. Ми повинні приділяти цьому набагато більше уваги замість того, щоб зосереджуватися тільки на покаранні Росії, - підкреслила президент Угорщини.
Україна протестує через будівництво Росією АЕС в Угорщині
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, міжнародні санкції проти Росії мають бути поширені на атомну галузь та будівництво "Росатомом" АЕС в Угорщині.
Шмигаль зазначив, що Україна скерувала ноту до Європейської комісії щодо можливої активізації співпраці в атомній енергетиці з Росією.
Україна направила ноту до Європейської комісії стосовно можливої активізації співпраці в атомній енергетиці з Росією. "Росатом" є частиною путінського режиму, який підтримує його терористичні дії та наражає на небезпеку ядерні об’єкти. Очікуємо, що попереднє рішення щодо реалізації "Росатомом" проєкту будівництва ядерних реакторів в Угорщині буде переглянуто. Порушив це питання під час виступу на сесії, присвяченій Україні, в межах зустрічі Ради ОЕСР на міністерському рівні. На тлі катастрофи на Каховській ГЕС та окупації Запорізької АЕС такі кроки виглядають "сюрреалістично", - наголосив очільник уряду.
Україна наполягає, що санкції проти Росії мають бути посилені, зокрема в таких сферах, як атомна енергетика.
Ми повинні зробити все, щоб business as usual із країною-терористом був неможливий і не підтримував більше російську воєнну машину, - підкреслив Шмигаль.
Читайте також:
Гаазький суд дозволив Литві приєднатись до справи України проти РФ стосовно військових злочинів;
Кулеба відреагував на заяву про можливе введення військ НАТО в Україну;
НАТО має обговорити варіанти надання гарантій безпеки Україні — Столтенберг