США не мають наміру послаблювати підтримку України, і цілком можуть допомогти українській армії летальними озброєннями, а також надати Києву фінансову і дипломатичну підтримку.
Про це заявив американський конгресмен Брайан Фітцпатрік, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Голос Америки".
"Ми сподіваємося, зокрема, в питанні України і Східної Європи, у нас є спільна позиція обох партій щодо їх підтримки. Для мене це означає чітку підтримку наших союзників по НАТО, волелюбних країн, чиї недоторканість та суверенітет ми поважаємо. Включаючи Україну", - підкреслив він.
Крім того, Фітцпатрік розповів про підтримку України як республіканцями, так і демократами.
Читайте також: Ще один ворог Путіна в оточенні Трампа: що відомо про майбутнього главу розвідки США
"Ми відправили лист з питання санкцій, ми також підписали резолюцію, так само, як Акт підтримки України. Також відповідні заяви робили деякі сенатори, але я думаю, обом палатам Конгресу необхідно об'єднатися і визначитися, що означає допомогу Україні, хто на нашій стороні, і що робити, щоб бути почутим", - зауважив конгресмен.
Також він розповів про побоювання щодо скасування санкції проти Росії.
"Я не знаю, чи це можна назвати побоюванням. Це просто невідомість. Це відбувається кожен раз, коли в Білому домі з'являється нова адміністрація. Особливо, коли крісло займає хтось без досвіду перебування при владі. З Конгресом – інша історія. Я сподіваюся, що ця позиція буде сумісною з нашими поглядами. Якщо ні, нам доведеться чинити тиск і відстоювати позицію", - повідомив він.
У той же час, в питаннях надання Україні летального зброї, Фітцпатрік підкреслив, що "це питання до військових".
Читайте також: У Трампа жорстко розвіяли чергові надії Путіна
"Якої допомоги потребує Україна, щоб захистити свій суверенітет і недоторканність кордонів. В ідеалі треба закликати Росію виконувати Мінські угоди, терміново вивести все важке озброєння з східної України, припинити підтримувати проросійських сепаратистів, які знищують регіон. Це те, що має статися. Але щодо конкретних видів озброєнь – це питання до військових", - заявив конгресмен.
При цьому він додав, що віддає перевагу економічної і дипломатичної підтримки.
"Важлива всеосяжна підтримка: надання фінансів, дипломатична допомогу", - підкреслив американський депутат.
Крім того, він висловив надію на тісне співробітництво НАТО з Україною.
"Я думаю, що НАТО – це дуже важливо. Принципи, які відстоює НАТО і країни-члени Альянсу. Україна технічно підпадає під цю категорію високого ризику. Латвія, Естонія, Литва та Україна. Це всі країни в зоні підвищеного ризику", - резюмував він.
Як повідомляв ONLINE.UA раніше президент США Дональд Трамп виступив у Конгресі і висловив своє ставлення до війн і конфліктів, а також до колишніх ворогів Америки.