Чистий прибуток російського "Газпрому" в першій половині року становив 296 мільярдів рублів, що у 8 разів менше за прибуток за перше півріччя 2022 року - 2,5 трильйона рублів.
Джерело: Forbes
Прибуток "Газпрому" в першому півріччі впав увосьмеро
Падіння прибутку заступник голови правління компанії Фаміл Садигов пояснює впливом курсових різниць за фінансовими статтями в 567 млрд рублів на тлі зниження курсу рубля за період на 24% до долара і на 26% до євро.
Bloomberg зазначає, що прибуток "Газпрому" впав до мінімуму з 2020 року для перших шести місяців року через різке зниження обсягів постачання газу до Європи. Результат за січень — червень виявився нижчим за середньоринковий прогноз у 363 млрд рублів.
Садигов стверджує, що скорочення експорту до Європи частково компенсувало збільшення постачання до Китаю, які продовжать зростати в рамках контрактних зобов'язань, а також ефективна робота нафтового бізнесу.
Дивідендна база компанії за шість місяців 2023 року становила 618 млрд рублів. Виторг групи компаній за півроку досяг 4,114 трлн рублів, показник EBITDA (прибуток за вирахуванням обов'язкових платежів) - 1,208 трлн рублів.
Доходи РФ від продажу газу до Європи цьогоріч впадуть на 75%
Падіння доходів від експорту може посилити дефіцит російського бюджету, який вже становить 117% від річного плану через великі витрати на підтримку війни та західні санкції щодо експорту нафти і газу. Продажі газу "Газпрому" в Європу, які колись були основним джерелом валютних надходжень РФ, різко впали через кризу у відносинах між Москвою і Заходом, — пише агентство.
За підрахунками Reuters, за першу половину 2023 року експорт російського газу до Європи трубопровідним транспортом сягнув близько 12,1 млрд кубометрів, тоді як за весь 2022 рік він становив 62 млрд кубометрів, що свідчить про потенційно серйозний спад у цьому році.
"Газпром" не надав прогнозів щодо експорту газу на цей рік і не відповів на запит про коментарі.
Читайте також:
У 2022 році Індія імпортувала вдесятеро разів більше нафти з Росії — ВВС
Під час транзиту з ЄС у Росії зникли підсанкційні товари на мільярди доларів — FT
Польща пропонує ввести заборону імпорту всього російського газу й алмазів