Активісти на підтримку Саакашвілі влаштували біля будівлі парламенту Грузії у Тбілісі сцену для виступів, а також наметове містечко, у якому голодування оголосили порядку 300 демонстрантів.
Джерело: Deutsche Welle
Протести на підтримку Саакашвілі
Сотні протестуючих заявили, що планують голодувати доки Саакашвілі не звільнять з в'язниці.
Демонстранти оголосили про голодування на мітингу, влаштованному з нагоди дня народження Саакашвілі.
Протестувальники пояснили, що їх непокоїть зростаюча кількість політв'язнів.
Зокрема, активісти нагадали про затримання в Берліні ексначальника Генштабу Грузії Георгія Каландадзе. Йому інкримінують катування, за що може загрожувати до 17 років в'язниці.
Окрім цього протестувальники заявляють про поновлення кримінальної справи за звинуваченням у відмиванні грошей лідерами партії "Лело для Грузії" — Мамукою Хазарадзе та Бадрі Джапарідзе, а також бізнесменом Автанділом Церетелі.
Активісти планують голодувати, незважаючи навіть на можливі серйозні наслідки.
У день проведення мітингу у Тбіліському міському суді відбулося чергове засідання за звинуваченням Міхеіла Саакашвілі в незаконному переході державного кордону Грузії. Сам політик у суді не з'явився, пославшись на погане самопочуття.
Звинувачення проти Саакашвілі
1 жовтня слідчі органи Грузії почали розслідування за фактом незаконного перетину кордону.
Міхеіл Саакашвілі (фото - wikipedia.org)
Влада країни висунула йому п'ять звинувачень, а раніше його вже було заочно засуджено на три і шість років ув'язнення за звинуваченням у перевищенні службових повноважень.
Спочатку Саакашвілі був поміщений у в'язницю для колишніх чиновників у місті Руставі, але після оголошення голодування та погіршення здоров'я був переведений до тюремної лікарні у тбіліському районі Глдані. Однак, під тиском громадськості його було вирішено перевезти у військовий шпиталь у Горі, умовою чого було припинення голодування.
Наразі очільником уряду Грузії є представники ”Грузинської мрії” Іраклі Гарібашвілі. Главою держави наразі є лідерка партії «Шлях Грузії» Саломе Зурабішвілі, яка має неоднозначну позицію щодо грузинської війни 2008 року. Зокрема, заявила, що у російсько-грузинській війні 2008 першою почала не Росія, а саме Грузія.
Читайте також:
Грузія б’є на сполох через ймовірність державного перевороту
Саакашвілі підтвердив свій роман із депутаткою із Слуги народу
Саакашвілі терміново забрали з в’язниці на вертольоті — відео