Програміст створив програму для віртуального копіювання будь-якої людини з "романтичною" метою
Категорія
Технології
Дата публікації

Програміст створив програму для віртуального копіювання будь-якої людини з "романтичною" метою

Програміст створив програму для віртуального копіювання будь-якої людини з "романтичною" метою
Джерело:  online.ua

На основі мовної моделі від OpenAI створили нейромережу для "клонування" реальної людини й перетворення її на віртуального "романтичного супутника". Найгірше те, що все це може відбуватися без згоди людини, яку копіюють.

Джерело: F uturism

Автора розробки Еніас Кайяо, який назвав її "Sacha_GPT", каже, що був одержимий великою мовною моделлю від OpenAI й тими, що вона може робити. Він "постійно думав" про можливість створення "людиноподібних агентів", які поводяться й діють, як люди. Врешті узявся за роботу.

Я побачив, як з'явилося безліч проєктів подруг зі штучним інтелектом, які мали цікаві функції. Більшість з них мають закритий початковий код. Це спонукало мене створити версію з відкритим кодом, щоб кожен міг створити свою власну [дівчину], – каже Еніас Кайяо.

Розробка Кайяо є сумішшю різних технологій. Тут і GPT-модель OpenAI, і чат-бот Bard від Google, і розробка фірми ElevenLabs, яка випускає програмне забезпечення для синтезу мовлення з природним звучанням та перетворення тексту в мовлення, і генератор тексту в зображення Stable Diffusion.

Що взято за основу

За основу першої версії він узяв свою реальну дівчину. Вона заявила, що повністю підтримує проєкт: "Еніас уже кілька тижнів говорить про ШІ-компаньйонів, – каже Саша Людвіг. – Я вважаю крутим, що він хоче спробувати клонувати мене, а не якогось випадкового інфлюенсера в інтернеті".

Як пише джерело, хоча в цьому випадку Кайяо й отримав дозвіл, забезпечення згоди в інших випадках навряд чи можна вважати реальним. Маючи цю технологію та достатньо даних про людину, ви можете безперешкодно створити ШІ-версію кого завгодно, яка буде грати за вашими правилами, спілкуватися на обрані вами теми тощо.

Неясно, який саме набір даних потрібен. Імовірно, це аудіо- та відеозаписи (розробник заявляє, що завантажив відеозаписи з YouTube shorts), фотографії, текстове листування чи публікації в соцмережах для виявлення патернів поведінки та часто вживаних слів та подібне.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?