Аналітики військової розвідки Міноборони Великої Британії наголошують, що звільненнями військових керівників армії РФ в Україні кремлівський диктатор та військовий злочинець Володимир Путін намагається перекласти провину за поразку у війні на окупаційну армію РФ.
Джерело: Twitter-сторінка Міноборони Великої Британії
Путін перекладає провину за поразку у війні на власну окупаційну армію
У розвідці Міноборони Великої Британії підкреслюють, що 3 листопада тимчасово виконуючим обов’язки командувача ЦВО РФ було призначено генерал-майора Олександра Лінькова.
Ліньков на цій посаді змінив генерал-полковника Олександра Лапіна.
Якщо підтвердиться, це стане результатом серії звільнень старшого російського військового командування з початку вторгнення в лютому 2022 року. Командувачі Східного, Південного та Західного військових округів були замінені на початку цього року, - зазначають представники військової розвідки Міноборони Великої Британії.
У Міноборони Британії нагадують, що Лапіна широко критикували за "низьку результативність на полі бою в Україні". А саме лдер Чечні Рамзан Кадиров і глава ПВК "Вагнера" Євген Пригожин.
Ці звільнення є зразком звинувачення вищих російських військових командирів за невдачі в досягненні російських цілей на полі бою. Частково це, ймовірно, спроба ізолювати та відвести провину від російського вищого керівництва всередині країни, - наголошують в Міноборони Великої Британії.
Що відомо про ситуацію на фронтах в Україні
Українські військові успішно відбивають атаки російських окупантів в районі Бахмута та Авдіївки на Донеччині.
У той же час ЗСУ розвивають успіх контрнаступу на Луганщині та Херсонщині.
Зокрема, українські військові просуваються у напрямку Кремінної та Сватового на Луганщині. ЗСУ успішно відбили спробу атаки кремлівських окупантів поблизу Білогорівки, що за 10 км на південь від Кремінної.
При цьому російські джерела заявляють, що бої йдуть біля Куземівки (за 13 км до Сватового) та Ягідного (30 км на північний захід від Сватового). Опубліковані у мережі кадри свідчать, що українські артилеристи атакували російську бронетехніку в районі Ягідне-Орлянка.
На Донеччині українські військові відбили ворожі атаки поблизу Бахмута, Спірного, Бахмутського, Майорська.
При цьому окупанти заявили про наміри захопити Опитне, аби відрізати ділянку траси E50.
Також інтенсивні бої йдуть поблизу Авдіївки. ЗСУ стримують ворога та відбивають атаки у районі Первомайського, Невельського та Новомихайлівки. За деякими даними, російські та українські позиції поблизу Авдіївки знаходяться на відстані 30-40 метрів одна від одної.
У Генштабі також зазначили, що окупанти намагаються захопити Павлівку, яка має важливе тактичне значення. У населеному пункті є розв’язка, а довколишні тилові райони – кам’яниста місцевість, що ускладнює маневри техніки.
На Херсонщині ЗСУ зберігають оперативну тишу щодо результатів власних дій. При цьому окупанти безперервно обстрілюють лінію фронту та прифронтові населені пункти.
Російські війська у Херсонській області будують оборонні лінії, щоб стримати наступ ЗСУ та утримати раніше окуповані території. Ворог мінує лівий та правий берег Дніпра.
За попередніми даними, окупанти готуються до боїв у Новій Каховці. Тому росіяни мінують об'єкти у місті та підземну каналізацію.
При цьому, за інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), російські військові ймовірно спробують завадити ЗСУ переслідувати їхні підрозділи на лівому березі Дніпра.
Що відомо про поточні та загальні втрати кремлівської армії
У Генштабі ЗСУ повідомили, що тільки протягом минулої доби українські військові ліквідували 490 російських окупантів.
Загальні втрати армії РФ від початку повномасштабної війни вже складають:
особового складу ‒ близько/ 75 тис 930 (+490) осіб ліквідовано;
танків ‒ 2 тис 765 (+7) од,
бойових броньованих машин ‒ 5 тис 611 (+10) од,
артилерійських систем – 1 тис 781 (+5) од,
РСЗВ – 391 (+0) од,
засоби ППО ‒ 202 (+0) од,
літаків – 277 (+0) од,
гелікоптерів – 260 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 1 тис 465 (+3),
крилаті ракети / cruise missiles ‒ 399 (+0),
кораблі /катери / warships / boats ‒ 16 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 4 тис 184 (+7) од,
спеціальна техніка / special equipment ‒ 155 (+0).
Читайте також: