У Женеві завершилися переговори президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна. Їх зустріч тривала майже 5 годин. Путін вже підвів головні підсумки саміту і розповів про домовленості з главою Білого дому.
Джерело: пресконференція Путіна
Путін розповів, що на переговорах з Байденом не було ворожості, а їхню розмову назвав "дуже конструктивною". За його словами, головними темами переговорів стали регіональні конфлікти, стратегічна стабільність, кібербезпека, торговельні відносини і співробітництво в Арктиці.
"Я вважаю, що не було ніякої ворожості, зустріч пройшла в принциповому ключі. У нас по багатьох позиціях оцінки розходяться, але на мій погляд, з обох сторін було продемонстрували бажання зрозуміти один одного. Розмова була досить конструктивною", - охарактеризував Путін саміт з Байденом.
Путін і Байден обговорили війну на Донбасі і вступ України в НАТО
Перше питання, яке задали президенту РФ на пресконференції після його зустрічі з Байденом, стосувалося України. Як сказав Путін, тема України "зачіпалася".
"Що стосується України, ця тема порушувалася. Не можу сказати, що дуже докладно, але, наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання (конфлікту) на південному сході України повинні лежати Мінські угоди. З приводу можливого вступу України в НАТО, ця тема порушувалася "мазком", тут, мабуть, нічого обговорювати ", - заявив Путін.
Президент Росії нагадав свої головні вимоги до команди українського лідера Володимира Зеленського. Вони заключаються в наступному:
проведенні політичної інтеграції Донбасу в українську правову систему і Конституцію;
проведенні виборів в ОРДЛО, після чого Росія поверне Україні контроль над кордоном.
"У нас зобов'язання тільки одне - сприяти реалізації мінських угод. Що стосується навчань, ми проводимо їх на своїй території, але ми не проводимо навчання підтаскуючи техніку і озброєння до кордону США. Які ж додаткові зобов'язання може взяти на себе Росія? Я думаю, що відповідь зрозуміла ", - додав Путін.
Путін прокоментував слова Байдена про "вбивцю"
Російський глава розповів, що відразу після заяви Джо Байдена про "Путіна-вбивцю", лідер США подзвонив йому. Каже, що пояснення Байдена його влаштували.
При цьому він тут же виступив з критикою на адресу американської влади, яка, на його думку, відповідальна за смерть людей в Афганістані і в Іраку.
"Хто несе за це відповідальність, хто вбивця?", - заявив Путін.
Путін оцінив перспективи відносин з США після зустрічі з Байденом
Підводячи головні підсумки саміту з Байденом, Путін оцінив подальші перспективи відносин з США. За його словами, в ситуації, що склалася "не може бути сімейної довіри", але, як вважає Путін, Москва і Вашингтон розуміють один одного.
"У такій ситуації не може бути якоїсь сімейної довіри, але зірниці її, мені здається, промайнули", - сказав Путін.
Путін назвав Байдена дуже конструктивним, зваженим і досвідченим співрозмовником.
"В цілому нам зрозуміло, про що говорять американські партнери, їм зрозуміло, про що ми говоримо, коли ведемо мову про "червоні лінії". Але мушу сказати відверто, так далеко і детально розставляти акценти і щось ділити - до цього, звичайно , ми не дійшли. Але маючи на увазі, що ми домовилися працювати і з кібербезпеки, і по стратегічній стабільності ... Все це поступово має бути предметом наших обговорень і, сподіваюся, домовленостей ", - підвів підсумки переговорів з Байденом Путін.
Читайте також: