Президент Росії Владімір Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, заявив секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев. Це стане першою відомою поїздкою глави Кремля за кордон з моменту видачі Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на його арешт.
Джерело: Reuters
Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів із Сі Цзіньпіном
Патрушев каже, що спроба Заходу стримати і Росію, і Китай повинна поглибити співпрацю між двома державами.
У жовтні ми розраховуємо на ґрунтовні двосторонні переговори між президентом Росії Владіміром Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні, - цитують Патрушева росЗМІ на зустрічі в Москві з головним китайським дипломатом Ван І.
Патрушев наголосив, що Росія хоче розвивати зв'язки з Пекіном.
Росія налаштована на прогресивний розвиток і зміцнення російсько-китайських відносин, - заявив він, додавши, що між двома державами існує "всеосяжне партнерство і стратегічне співробітництво".
Очікується, що Путін візьме участь у третьому форумі "Один пояс, один шлях" після запрошення Сі під час гучного візиту китайського лідера до Москви в березні.
За кілька днів до візиту Сі до РФ Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна на підставі звинувачень у незаконній депортації дітей з України.
Кремль тим часом заявив, що ордер є доказом ворожості Заходу до Росії, і відкрив кримінальну справу проти прокурора МКС і суддів, які видали ордер.
США та їхні союзники часто наголошували, що стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після того, як Москва відправила тисячі військових в Україну у 2022 році.
Путін опирається на Сі значно більше, ніж Китай на Росію. Обидві країни заявляли, що зблизилися, аби протистояти домінуванню США у світових справах. Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.
Китай вивчає поведінку України та РФ під час війни
Редакція видання вивчила близько сотні китайських документів та публікацій у медіа, у яких є аналіз війни в Україні.
Для влади КРН український фронт – це "випробувальний полігон", який дає їй можливість вчитися на успіхах та невдачах обох сторін.
З огляду на розробку Китаєм гіперзвукових ракет, які можуть бути дуже маневреними в польоті, вони проаналізували, як Росія використовувала цю зброю для знищення бункера з боєприпасами, паливного складу та інших цілей.
Окрім того, наголошується, що у КНР вивчають, як бійці ЗСУ використовували супутниковий зв’язок Starlink безпосередньо на полі бою.
Офіційний Пекін також звернув увагу на те, що ядерний шантаж російського диктатора все-таки спрацював, тому Китай може використати цю тактику у майбутньому.
Китайські аналітики дійшли висновку, що армія РФ має серйозні проблеми з браком зброї та боєприпасів, а також зі збоями у розвідці, що є однією з причин масштабних втрат країни-агресорки у живій силі.
Читайте також:
Через невдалий наступ Путін знову може змінити вище військове командування — ISW
Російський суд відправив журналіста WSJ у СІЗО на два місяці
Санду попередила про справжній план Путіна щодо Молдови