Після президентських виборів в Україні 2019 року кремлівський диктатор та військовий злочинець Володимир Путін сподівався на лояльність новообраного тоді Володимира Зеленського, однак його розчарували рішення щодо санкцій проти олігарха Віктора Медведчука і закриття проросійських каналів.
Джерело: The New York Times
Путін спочатку сподівався домовитись із Зеленським
За інформацією видання, кремлівський диктатор спочатку сподівався на можливість переговорів із Зеленським, частково тому, що той має єврейське коріння і тому в Кремлі очікували від нового президента України жорсткого ставлення до націоналістичного крила.
Однак Зеленський ліквідував прокремлівський вплив в Україні закриттям пропагандистських каналів та зачисткою проросійських сил і лобістів, що дуже розчарувало Путіна.
Автори матеріалу зазначають, що своє розчарування Путін виявив при зустрічі у сочинській резиденції з ізраїльським прем’єр-міністром Нафталі Беннеттом у жовтні 2021 року. Зокрема вказується, що "коли мова зайшла про Україну, Путін спалахнув гнівом".
Беннетт сказав Путіну, що Зеленський був зацікавлений у зустрічі з ним тет-а-тет. У свою чергу, за даними видання, голова Кремля заявив: "Мені нема чого обговорювати з цією людиною".
Також Путін додав: "Що він за єврей? Він пособник нацизму".
Деякі західні офіційні особи вважають, що на той час Путін, можливо, вже вирішив розпочати масштабну війну проти України.
Між тим аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що на тлі ганебних військових поразок окупаційної армії РФ в Україні наразі кремлівські пропагандисти намагаються врятувати імідж Путіна, як компетентного воєначальника і разом з тим, відновити репутацію Міноборони країни-агресорки.
Саме для цього Путіна відправляють брати участь у "безглуздих заходах", зокрема урочисте відкриття індичої ферми або відремонтованої автомагістралі.
На думку аналітиків, Кремль, швидше за все, свідомо оприлюднив присутність Герасимова, Шойгу і Суровікіна на зустрічі з Путіним.
Це мало представити російське відомство як організовану, єдину і ефективну військову структуру і захистити вище командування російських збройних сил від подальшої критики. Однак за даними ISW, ці зусилля є нежиттєздатними та не зупинять конфлікт між Міноборони РФ та ультранаціоналістичною провоєнною спільнотою.
Пропагандисти намагаються також нагадати російському народу, що Путін є не тільки військовим лідером, але й цивільним, який має тісні зв’язки з народом. Вони хочуть, аби Путіна розглядали як "вісника добрих новин".
Читайте також: