На тлі навчань Sea Breeze російський глава Володимир Путін терміново посилює угруповання бойових кораблів в Чорному морі. До окупованого Севастополя вже наближаються крейсер Москва і фрегат Адмірал Ессен з крилатими ракетами Калібр на борту.
Джерело: пресслужба Міноборони РФ
Вищеназвані кораблі на даний момент проходять чорноморські протоки Дарданелли і Босфор. Вони повертаються з Середземного моря, де разом з підводними човнами, протичовновими літаками Ту-142МК, Іл-38, бомбардувальниками Ту-22М3 проводили тренування по забезпеченню безпеки авіабази Хмеймім і пункту забезпечення ВМФ РФ Тартус в Сирії.
"Після прибуття екіпажі поповнять матеріальні запаси, проведуть плановий технічний огляд і продовжать виконання завдань за призначенням відповідно до плану бойової підготовки сил флоту", - повідомили в російському Міноборони.
Росія готується до атаки в Криму
Кілька днів тому українська розвідка повідомила, що Путін вивів у Чорне море весь корабельний склад Чорноморського флоту. Таким чином він намагається продемонструвати, що мають можливість відстоювати свої інтереси з використанням військової сили.
Це сталося після наближення британського есмінця HMS Defender до берегів окупованого Криму. Кремль розлючений через інцидент і загрожує бомбами НАТО та США за підтримку України.
На тлі навчань Sea Breeze Росія також почала термінову бойову перевірку в окупованому Криму. Десятки одиниць бойової техніки, включаючи 20 літаків і вертольотів, кілька дивізіонів комплексів протиповітряної оборони (ППО) С-400 і "Панцир-С", літаки-розвідники Су-24МР, багатоцільові винищувачі Су-27 і Су-30СМ, фронтові бомбардувальники Су- 24М і вертольоти Мі-8 і Ка-27 підготували до атаки.
Що відомо про навчання Sea Breeze в Чорному морі
У 2021 році в українсько-американських військових навчаннях Sea Breeze приймає участь рекордна кількість країн-учасниць - 32 країни з шести континентів. Навчання розпочалися 28 червня і триватимуть до 10 липня.
В Sea Breeze-2021 приймають участь 5 тисяч військових, 32 корабля, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу. Крім того, до навчань приєднався Шостий флот ВМС США, який дислокується в Середземному морі. Навчання проводяться в північно-західній частині Чорного моря, а також в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. З української сторони в навчаннях беруть участь 24 одиниці кораблів і катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння і військової техніки.
Головними завданнями навчань є:
всебічна підготовка військовослужбовців, штабів і підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями збройних сил держав-членів НАТО,
отримання досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами і процедурами НАТО,
підвищення рівня сумісності і міжвидового співпраці між збройними силами України, іншими збройними формуваннями України і збройними силами держав-членів і партнерів Північноатлантичного альянсу,
відпрацювання таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні і морські операції з перехоплення та протидії незаконним збройним формуванням.
Читайте також: