Путін терміново посилює угруповання бойових кораблів в Чорному морі
Категорія
Світ
Дата публікації

Путін терміново посилює угруповання бойових кораблів в Чорному морі

Путін терміново посилює угруповання бойових кораблів в Чорному морі
Джерело:  online.ua

На тлі навчань Sea Breeze російський глава Володимир Путін терміново посилює угруповання бойових кораблів в Чорному морі. До окупованого Севастополя вже наближаються крейсер Москва і фрегат Адмірал Ессен з крилатими ракетами Калібр на борту.

Джерело: пресслужба Міноборони РФ

Вищеназвані кораблі на даний момент проходять чорноморські протоки Дарданелли і Босфор. Вони повертаються з Середземного моря, де разом з підводними човнами, протичовновими літаками Ту-142МК, Іл-38, бомбардувальниками Ту-22М3 проводили тренування по забезпеченню безпеки авіабази Хмеймім і пункту забезпечення ВМФ РФ Тартус в Сирії.

"Після прибуття екіпажі поповнять матеріальні запаси, проведуть плановий технічний огляд і продовжать виконання завдань за призначенням відповідно до плану бойової підготовки сил флоту", - повідомили в російському Міноборони.

Росія готується до атаки в Криму

Кілька днів тому українська розвідка повідомила, що Путін вивів у Чорне море весь корабельний склад Чорноморського флоту. Таким чином він намагається продемонструвати, що мають можливість відстоювати свої інтереси з використанням військової сили.

Це сталося після наближення британського есмінця HMS Defender до берегів окупованого Криму. Кремль розлючений через інцидент і загрожує бомбами НАТО та США за підтримку України.

На тлі навчань Sea Breeze Росія також почала термінову бойову перевірку в окупованому Криму. Десятки одиниць бойової техніки, включаючи 20 літаків і вертольотів, кілька дивізіонів комплексів протиповітряної оборони (ППО) С-400 і "Панцир-С", літаки-розвідники Су-24МР, багатоцільові винищувачі Су-27 і Су-30СМ, фронтові бомбардувальники Су- 24М і вертольоти Мі-8 і Ка-27 підготували до атаки.

Що відомо про навчання Sea Breeze в Чорному морі

У 2021 році в українсько-американських військових навчаннях Sea Breeze приймає участь рекордна кількість країн-учасниць - 32 країни з шести континентів. Навчання розпочалися 28 червня і триватимуть до 10 липня.

В Sea Breeze-2021 приймають участь 5 тисяч військових, 32 корабля, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу. Крім того, до навчань приєднався Шостий флот ВМС США, який дислокується в Середземному морі. Навчання проводяться в північно-західній частині Чорного моря, а також в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. З української сторони в навчаннях беруть участь 24 одиниці кораблів і катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння і військової техніки.

Головними завданнями навчань є:

  • всебічна підготовка військовослужбовців, штабів і підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями збройних сил держав-членів НАТО,

  • отримання досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами і процедурами НАТО,

  • підвищення рівня сумісності і міжвидового співпраці між збройними силами України, іншими збройними формуваннями України і збройними силами держав-членів і партнерів Північноатлантичного альянсу,

  • відпрацювання таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні і морські операції з перехоплення та протидії незаконним збройним формуванням.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?