Путін запросив Сі Цзіньпіна до Москви
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін запросив Сі Цзіньпіна до Москви

Путін запросив Сі Цзіньпіна до Москви
Джерело:  online.ua

Кремлівський диктатор та військовий злочинець Володимир Путін на тлі численних поразок у війні проти України все більше починає залежати від військово-політичної підтримки Китаю та Ірану. Зокрема, Путін заявив про запрошення лідера КНР Сі Цзінпіна до Москви навесні наступного року.

Джерело: РосЗМІ

Що відомо про посилення двосторонніх відносин РФ та Китаю

У наступному році інтенсивні двосторонні обміни продовжаться, не сумніваюся, і ми знайдемо з вами можливість зустрітися особисто. Чекаємо на Вас шановний пане голово, дорогий друже, чекаємо на вас навесні наступного року з державним візитом до Москви, - заявив Путін під час відеорозмови з лідером КНР.

За словами диктатора, це нібито "продемонструє всьому світу міцні російсько-китайські зв'язки" та "стане головною політичною подією року у двосторонніх відносинах".

Зі свого боку Сі Цзінпін заявив про готовність Китаю бути глобальним партнером РФ.

За словами голови КНР, Китай готовий нарощувати стратегічну взаємодію та бути глобальним партнером Росії.

Перед обличчям непростої, далеко неоднозначної міжнародної обстановки ми готові нарощувати стратегічну взаємодію, надавати один одному можливості для розвитку, бути глобальними партнерами на благо народів наших країн та в інтересах стабільності в усьому світі, - зазначив Сі Цзінпін.

Між тим за інформацією аналітиків Bloomberg, економіка РФ та статки російських олігархів продовжують стрімке падіння від початку розв'язаної Кремлем війни проти України.

Наразі сумарно група найбагатших людей в РФ втратила від початку війни проти України 46,6 млрд доларів.

Автори матеріалу зазначають, що накладені санкції сприяли тому, що їх активи виявилися заблокованими в країнах Заходу, суперяхти - під арештами, а Лондонський ринок ультра-розкішної нерухомості готується до уповільнення.

Найбагатші росіяни втратили додаткові 47 млрд доларів протягом 2022 року, і на кінець року втрати наблизилися до 100 млрд дол.

У той же час аналітики у матеріалі CNN також звернули увагу на стрімке падіння курсу російського рубля до  восьмимісячного мінімуму через санкції Заходу та обмеження цін на російські енергоносії.

Так, тепер російська валюта коливалася нижче 72 за долар, знизившись на 18% з початку грудня і досягнувши найслабшого рівня з кінця квітня, після того, як у перші тижні повномасштабного вторгнення в Україну курс рубля впав майже вдвічі, після чого міцно тримався більшу частину року.

Зазначається, що тоді рублю допомогли заходи Центрального банку Росії, який більш ніж подвоїв відсоткові ставки на початку широкомасштабної війни, ввів контроль за капіталом і змусив експортерів конвертувати 80% своїх доходів у рублі штучно створюючи попит на валюту. Пізніше Центробанк РФ скасував деякі з цих правил, коли стабілізувався обмінний курс.

Однак через те, що ціна на нафту, яка є найбільшим експортним товаром Росії, знизилася приблизно на третину в порівнянні з піковим значенням у червні, а також ембарго ЄС на морську нафту та діючі західні механізми обмеження цін, доходи РФ від експорту нафти, як очікується, впадуть. Це означає менше іноземної валюти на підтримку рубля.

За даними міжнародного енергетичного агентства у грудні, доходи від експорту російської нафти в листопаді впали на 700 мільйонів доларів через падіння цін.

Цього тижня російський диктатор Володимир Путін підписав указ, який забороняє продаж нафти країнам або організаціям, які дотримуються цінової стелі. Також у Кремлі попередили, що РФ, можливо, доведеться скоротити видобуток нафти на 7% у 2023 році.

За словами глави Мінфіну РФ Антона Силуанова, обмінний курс стабілізується, хоча "невеликі коливання" зберігаються.

Річ у тому, що наш імпорт збільшується... У нас курс плаваючий і залежить від ситуації з платіжним балансом, - заявив Силуанов.

Чиновник додав, що нове бюджетне правило РФ, яке набирає чинності з наступного року, дозволить використати надлишкові доходи від нафти для стабілізації валюти у разі потреби.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?