4 червня очільник Кремля Володимир Путін заявив, що його команда планує протягом наступних 10 років наростити постачання газу в Європу на 50 млрд кубометрів. Як стверджує президент РФ, Москва розглядає можливість завантажувати ГТС України у майбутньому навіть після завершення терміну дії нинішнього контракту на транзит, однак потрібно, щоб на цю пропозицію погодилася команда Володимира Зеленського.
Джерело: "РБК"
Путін озвучив нову пропозицію Україні щодо газу
"У нас є контракт з Україною щодо прокачування нашого газу. Ми протягом найближчих 5 років будемо прокачувати до 40 млрд куб. метрів. У кращі роки прокачували до 200 млрд куб. метрів. Були б нормальні відносини і прокачували б значну частину через Україну, але там же проблеми створюються і навіть не в сфері політики, а в сфері економіки. Тому що монопольна можливість транзиту газу породжує ілюзію, що можна дути ціни до небес за цей транзит, а з іншого боку пробувати опустити якнайнижче ціни на газ, який купується для України ... Монополія погана", - зявив Володимир Путін.
Російський президент звернув увагу на те, що наразі Україна отримує за транзит 1,5 млрд доларів, а могла би отримувати - 3-4-5 млрд доларів.
Окрім того, очільник Кремля "плекає надію", що у найблищі 10 років Європа буде транспортувати на 50 млрд куб. метрів більше і Україна буде мати можливість отримувати гроші за транзит навіть після закінчення терміну контракту з офіційною Москвою.
"Все можливо. І ми готові до цього, ми цього хочемо, але потрібна добра воля зі сторони наших українських партнерів не для того, щоб армію утримувати і націлювати на вирішення силовим способом питання Донбасу. Ми виходимо з того, що у нас складні стосунки з керівництвом України, але ми думаємо про те як там живуть люди. Були б нормальні стосунки... Зараз у нас всередині країни 62-63 долари за 1000 кубів для населення, а в Україні - 330 доларів плюс ще транспорт. Значить з громадянина десь 350 доларів. У нас Білорусь у три рази менше платить за наш газ", - підсумував очільник Кремля.
Читайте також:
Постачальники озвучили річні та місячні ціни на газ;
Нафтогаз готує новий план щодо тарифів на газ в Україні;
ОГТС оцінила мільярдні збитки України після запуску Північного потоку-2.