Верховна Рада прийняла закон про надання пацієнтам з важкими захворюваннями ліків зі співчуття.
Джерело: сайт Верховної Ради
Що відомо про новий закон про ліки
Закон підтримали 297 народних обранців. Його метою є забезпечення пацієнтів з важкими та невиліковними хворобами ліками, що перебувають на стадії клінічних випробувань.
Документ важливий – він відкриває важкохворим пацієнтам доступ до інноваційних ліків, які можуть врятувати їхнє життя. Ми пропонуємо ввести в українське законодавство відповідний механізм, який дозволяє використовувати інноваційні лікарські засоби на етапі клінічних випробувань, - повідомив глава комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.
Рішення про проведення програм з розширенного доступу пацієнтів до ліків, що перебувають на стадії клінічних випробувань, буде приймати МОЗ України.
Отримати доступ до експериментальних ліків пацієнти зможуть за умов:
наявності загрози життю, тяжких проблем із здоров'ям, що вимагають проведення лікування незареєстрованим лікарським засобом.
У разі, якщо пацієнт на території України не має доступу до альтернативних та ефективних засобів лікування або не має змоги брати участь у клінічних дослідженнях.
Застосування експериментальних ліків також буде можливим за наявності даних, що ефект в результаті їх прийняття пересилить можливі побочні ефекти.
Закон також надає змогу приймати ліки, що пройшли першу стадію клінічних випробувань та отримали підтвердження своєї ефективності та безпечності.
Також - за наявності інформації та загальної характеристики пацієнтів, які відповідають умовам лікування експериментальним препаратом.
Після завершення клінічних випробувань пацієнти зможуть отримати доступ до препарату за умов:
Загроза життю або важкий стан здоров'я, який вимагає продовження лікування препаратом, що проходив клінічні випробування;
Ризик побічних реакцій від препарату нижчий за очікувану позитивну дію;
Пацієнт брав або бере участь у клінічних дослідженнях того чи іншого препарату;
є загальна характеристика потенційних пацієнтів щодо відповідності цим умовам та оцінка; прогнозованої кількості пацієнтів, які будуть отримувати ліки;
є інформація щодо номерів (кодів) та ініціалів потенційних пацієнтів, наданих під час участі у клінічному випробуванні
Читайте також:
В Україну доправили першу партію пігулок від COVID-19 Молнупіравір
В Україні зафіксовано істотне зменшення кількості хворих на COVID-19
Підліткам розширили програму з отримання тисячі за вакцинацію