20 жовтня на засіданні Ради 264 депутати підтримали основні висновки та пропозиції до проєкту закону про держбюджет на наступний рік.
Джерело: онлайн-засідання парламенту в Youtube.
Згідно з українським законодавством та Регламентом ВР, у випадку ухвалення висновків більшістю народних депутатів, проєкт закону про державний бюджет вважається прийнятим у першому читанні. На сайті ВР вже опубліковано відповідний документ з підтвердженням схвалення висновків, і, відповідно, самого бюджету.
"Схвалити висновки та пропозиції до проекту закону України про державний бюджет України на 2022 рік як Бюджетні висновки Верховної ради України", - йдеться в документі №6000-П.
Дефіцит Держбюджету-2022 запланований на рівні 188 млрд гривень
Доходи бюджету заплановані в сумі 1277,7 млрд гривень, що на 161,7 млрд гривень більше, ніж у 2021 році; витрати зростуть на 103,1 млрд гривень до 1465,7 млрд гривень; дефіцит держбюджету запланований на рівні 188 млрд гривень.
Зростання реального ВВП України очікується на рівні 3,8%, інфляція (грудень до грудня) складе 6,2%. До бюджету на 2022 рік закладено середній курс гривні до долара - 28,6-28,7 грн/долар.
Чого чекати промисловості від Держбюджету-2022
Модернізація залізниці
Наступного року уряд планує закупити 100 пасажирських вагонів та 12 поїздів для "Укрзалізниці". В бюджеті на наступний рік на цей напрямок модернізації заплановано 10 млрд грн. Це більш, ніж вдвічі більше, ніж було передбачено на цей рік, йдеться про 4 млрд грн.
Дорожнє будівництво
Уряду вдалося зберегти обсяги фінансування дорожнього будівництва: вони становитимуть 124,1 млрд грн проти 123,9 млрд грн у поточному році.
Закупівля нового міського транспорту
На цю галузь передбачено 800 млн грн. В той же час, низка експертів критикує спрямування коштів українських платників податків на закупівлю іноземного транспорту. В той час, як українські підприємства залишаються доволі успішними у виготовленні таких ТЗ, як трамваї, автобуси, тролейбуси, електробуси, метро, столична мерія нерідко надає перевагу МАЗам білоруського виробництва, а мерія Харкова бореться за право купити китайські поїзди замість аналогічних вітчизняного виробництва.
Космос
Збільшення коштів на космічну діяльність в розмірі 3 млрд грн в порівнянні з 1,1 млрд грн у 2021 р - без сумніву, правильний крок, зважаючи на стрімкий розвиток галузі і в світовому товаристві. Варто зазначити, що практика держфінаннсування цієї сфери - не нова, навіть Space X працює за кошти NASA, як агентство, що перебуває у безпосередньому підпорядкуванні уряду США.
Читайте також: