5 лютого офіційно стало відомо, що український парламент, під час засідання, у другому читанні ухвалив законопроєкт щодо переходу на електронні трудові книжки. Це рішення підтримали 265 народних обранців. Як стверджується в пояснювальній записці до законопроєкту, впродовж наступних 5 років відбудеться перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. За словами нардепів, в цей період можна буде використовувати як паперову трудову книжку, так й електронну форму уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт ВРУ.
"Відомості про трудову діяльність відтепер вносяться працівником і роботодавцем з накладання кваліфікованого електронного підпису у вигляді сканованих копій трудової, довідок тощо. Після внесення роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис", - зазначається в документі.
Окрім того, вказано, що законопроєктом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. За словами народних обранців, у разі перенесення призначення пенсії та продовження перебування у трудових відносинах, розмір пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %.
Як уже згадувалося раніше, український парламент під час засідання 2 вересня 2020 року підтримала законопроєкт №3623 щодо переходу на електронний облік трудової діяльності у першому читанні. Кабінет Міністрів на засіданні 27 листопада минулого року підтримав законопроєкт щодо переведення трудових книжок у цифровий формат.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 4 лютого Верховна Рада проголосувала за розширення допомоги безробітним. Як стверджують депутати, це стосуватиметься не тільки періоду інших карантинів, а й тих випадків, коли буде оголошена надзвичайна ситуація.Відповідний законопроєкт підтримав у другому читанні 331 народний обранець