Радник Зеленського звинуватив банки ЄС та США у зв'язках з РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Радник Зеленського звинуватив банки ЄС та США у зв'язках з РФ

Радник Зеленського звинуватив банки ЄС та США у зв'язках з РФ
Джерело:  online.ua

Радник глави держави Володимира Зеленського Олег Устенко написав листа до банків JPMorgan Chase, HSBC, Citigroup і Crédit Agricole з проханням припинити фінансування компаній, які торгують російською нафтою і продають акції нафтогазових груп, що підтримуються державою.

Джерело: FT

Олег Устенко звинуватив банки ЄС та США у зв'язках з РФ

Що важливо розуміти, згадані банки також раніше звинувачували в "затягуванні війни", адже вони надають кредити компаніям, що поставляють російську нафту. Устенко озвучив офіційне попередження, що вони не будуть допущені до участі у повоєнному відновленні нашої країни.

Як стверджує радник Володимира Зеленського, українські спецслужби уже почали збирати дані про подібну співпрацю з Росією, а після закінчення війни Мін'юст України збирається звертатися з цього приводу до Міжнародного кримінального суду.

Фото - etoday.kz

У відповідь на лист Устенко в JPMorgan заявили, що беруть активну участь у застосуванні антиросійських санкцій. Citigroup та Credit Agricole повідомили про згортання діяльності в РФ, а в HSBC не стали коментувати ситуацію, - йдеться в повідомленні.

Що важливо розуміти, підрозділи HSBC та Crédit Agricole з управління активами володіють акціями Газпрому та Роснафти.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців — деталі

Ветеран
Джерело:  online.ua

Верховна Рада України 8 січня прийняла за основу законопроєкт, який дозволить родинам загиблих добровольців отримувати одноразову грошову допомогу (ОГД) нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців

Головні тези:

  • Верховна Рада України прийняла законопроєкт про виплату одноразової грошової допомоги родинам загиблих добровольців нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.
  • Одноразова грошова допомога родинам загиблих цивільних осіб, які брали участь у відсічі збройної агресії РФ проти України, буде виплачуватися у розмірі 15 мільйонів гривень.
  • Для отримання допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті загиблого, вказаної у свідоцтві про смерть.
  • Суми допомоги можуть змінюватися щорічно, а виплата 15 мільйонів гривень раніше була передбачена сім'ям загиблих військовослужбовців та поліцейських.
  • На виплату грошової допомоги мають право різні члени сім'ї загиблого, включаючи дітей, вдову (вдівця), батьків, онуків, утриманців та осіб, що проживали з загиблим однією сім'єю.

Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт, який дозволить забезпечити виплату ОГД родинам загиблих цивільних осіб — добровольців на рівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.

Про це повідомила міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова.

“За” проголосували 266 народних депутатів України.

Йдеться про ОГД у розмірі 15 млн грн для родин цивільних осіб, які у взаємодії з ЗСУ, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами брали безпосередню участь у відсічі збройної агресії РФ проти України та загинули у період з 24 лютого по 25 березня 2022 р.

Наталія Калмикова

Наталія Калмикова

Міністерка у справах ветеранів

А тим родинам, яким Мінветеранів вже було виплачено ОГД відповідно до частини сьомої статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", буде здійснено таку виплату з урахуванням раніше виплаченої суми.

Маємо забезпечити справедливий підхід у виплаті одноразової грошової допомоги родинам полеглих цивільних Захисників і Захисниць, які пліч-о-пліч з військовослужбовцями, поліцейськими, працівниками органів і підрозділів цивільного захисту стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Дякую Комітету на усім народним депутатам за підтримку важливого законопроєкту.

Яка сума одноразової грошової допомоги передбачена родинам загиблих у 2024 році

Наразі існує дві суми, які держава виплачує родинам загиблих захисників — це 15 мільйонів та 2,15 мільйона гривень.

За словами юристки Анни Пашкіної, виплата у розмірі 15 мільйонів гривень передбачена сімʼям загиблих військовослужбовців і поліцейських. Для її отримання обов’язково необхідно мати витяг з наказу військової частини та особової справи загиблої людини.

У разі загибелі добровольця, який не був оформлений в жодній із військових структур, його родина має право допомогу у розмірі 750 прожиткових мінімумів. У 2024 році — це 2 150 000 гривень. Однак з року в рік вона може змінюватися.

За отриманням допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті військового, зазначеної у свідоцтві про смерть.

На виплату одноразової грошової допомоги мають право такі члени родини:

  • діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої людини та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких людину за її життя позбавили батьківських прав;

  • вдова (вдівець);

  • батьки (усиновлювачі) загиблої людини, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі;

  • онуки загиблої людини, якщо на момент її загибелі їхні батьки були мертві;

  • жінка або чоловік, які проживали із загиблою людиною однією сім’єю, але не перебували у шлюбі — за умови, що цей факт встановлений рішенням суду, яке набрало законної сили;

  • утриманці загиблої людини.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Панамі жорстко відреагували на неоднозначні заяви Трампа

Панамський канал
Джерело:  DW

Міністр закордонних справ Панами Хав'єр Мартінес-Ача заявив, що суверенітет Панамського каналу не підлягає обговоренню. Так він відреагував на останні заяви обраного президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Міністр закордонних справ Панами твердо стверджує, що суверенітет Панамського каналу не підлягає обговоренню і є частиною історії країни.
  • Обраний президент США Дональд Трамп висловлював бажання контролювати Гренландію та відновити власність над Панамським каналом.
  • Відмова Данії від продажу Гренландії і рішуча позиція Панами стосовно своєї території викликали суперечки та обурення в американському співтоваристві.
  • Китай є важливим партнером Панами та великим інвестором у країну, проте панамські посадовці заперечують будь-яке китайське втручання у діяльність каналу.
  • Заяви Трампа щодо можливих дій щодо Гренландії та Панамського каналу викликали неоднозначні реакції з боку міжнародного співтовариства та підняли питання про роль США у світовій політиці.

У Панамі жорстко відреагували на заяви Трампа

Суверенітет нашого каналу не підлягає обговоренню і є частиною нашої історії боротьби за незалежність, — заявив Мартінес-Ача.

Він також відкинув заяви Трампа про те, що Панамський канал зараз нібито експлуатується Китаєм.

Єдині руки, що керують каналом, — панамські, і так буде й надалі, — наголосив міністр.

Президент Панами Хосе Рауль Муліно раніше назвав цю заяву Трампа «нісенітницею», заперечивши будь-яке китайське втручання.

Китай є другим за величиною користувачем Панамського каналу після США, а також великим інвестором у центральноамериканській країні, як і в багатьох інших частинах світу.

Трамп погрожує забрати Панамський канал військовим шляхом

Обраний президент США Дональд Трамп не виключає застосування сили для контролю над Гренландією та Панамським каналом.

Відповідаючи на запитання, чи виключає він економічний чи військовий примус для отримання контролю над Гренландією і Панамським каналом, Трамп сказав, що не підтверджує це.

Ні. Можливо, нам доведеться щось зробити.... Ви говорите про Панаму і Гренландію — ні, я не можу запевнити вас ні в тому, ні в іншому.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Новообраний президент США

Зазначається, що сам Трамп неодноразово висловлював бажання, аби США купили Гренландію, називаючи данську територію і найбільший острів у світі «абсолютною необхідністю» для національної безпеки.

Люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї, але якщо має, то вони повинні відмовитися від неї (Гренландії — ред.), тому що вона потрібна нам для національної безпеки.

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, яка відхилила першу пропозицію Трампа про купівлю Гренландії в 2019 році, назвала нову його заяву «абсурдною».

Трамп також раніше вимагав від Панами відновити право власності над каналом, яке США передали Панамі в 1977 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?