Ресурсна скриня: психологиня Світлана Ройз представила унікальний проєкт для батьків та педагогів
Категорія
Культура
Дата публікації

Ресурсна скриня: психологиня Світлана Ройз представила унікальний проєкт для батьків та педагогів

Ресурсна скриня: психологиня Світлана Ройз представила унікальний проєкт для батьків та педагогів
Джерело:  online.ua

 Відома українська дитяча та сімейна психологиня з 18-тирічним стажем Світлана Ройз представила унікальний проєкт "Ресурсна скриня", який допоже батькам, педагогам та психологам познайомити дітей із захоплюючим світом емоцій.

Джерело:  Фейсбук-сторінка Світлани Ройз

Що потрібно знати про проєкт "Ресурсна скриня"

За словами Світлани Ройз, вона та її команда мріяли про реалізацію цього проєкут останні 4 роки. Психологиня звертає увагу на те, що "Ресурсна скриня" — це скарбничка інструментів для того, щоб познайомити дитину з емоціями і навчити з ними обходитися так, щоб їх прояв був безпечним.

"Тут зібрані як мої авторські практики, так і відомі, що використовуються в світі, адаптовані під нашу аудиторію і потреби. Є навіть авторський Маніфест Емоцій Tony White... Дитина розвивається, навчившись відтворювати емоції - вона народжується з цієї "мімічною" можливістю; завдяки тому, що вона бачить обличчя - живі та емоційні - вона вчиться розрізняти емоції; потім, називати їх, тільки потім - регулювати - вибирати свою поведінку. Для дитини важлива гра. Тому ми пропонуємо багато інструментів для ігрових практик з емоціями", - наголошує психологиня.

Світлана Ройз звертає увагу на те, що в "Ресурсній скрині" всі практики та ідеї розбиті на блоки - розрізняти - називати - регулювати. Також є те, на що можна дивитися - до прикладу, плакати з копінг-стратегіями. Є те, що можна самому зробити - зібрати, розфарбувати (зробити "своїм").

"Живе обличчя" - тривимірна іграшка, в якій можна міняти вираз обличчя. Є відомі кубики емоцій, шаблони для пальчикового театру. Є інструменти, які допоможуть відстежити зв'язок емоцій і тілесних відчуттів - шаблони для рефлексій, журнал емоцій, який може дати багато інформації психологам і батькам, "оголошення" - з відривними ідеями - що можна зробити, проживаючи емоцію, а ще - календар днів народження групи - класу - моя давня мрія. Барометр емоцій. Наочні посібники для використання в групі, в класі для створення атмосфери близькості і безпеки", - розповідає Світлана Ройз.

За словами психологині, вона та її команда дуже хочуть, щоб ця скриня допомогла дітям якомога швидше пізнати світ, його різноманітність, а також стала корисним інструментом у руках дорослих.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм