На тлі загострених протестів проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі одна з лідером опозиції Світлана Тихановська була вимушена залишити республіку. Вона визнала, що зробила це під тиском влади диктатора після затримання та бесіди з силовиками. Вже на початку березня 2021 року білоруський режим підтвердив підготовку документів для запиту про екстрадицію Тихановської, яка з дітьми виїхала колись до сусідньої Литви. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Слідчий комітет республіки.
За оприлюдненими даними, пакет документів відправлять до Генпрокуратури, яка займається питанням екстрадиції. Оточення Тихановської підозрюють в організації заворушень по всій Білорусі та спробах захоплення адміністративних будівель у місті Гомель.
“З метою опрацювання та докладного планування своїх дій, обвинувачені 5 серпня організували зустріч, на якій була присутня, в тому числі, сама Тихановська. Підтримавши план, вона погодилася видати кошти на закупівлю електрошокерів, газових балончиків, рацій, мегафонів, мікрофонів, інших предметів і знарядь, призначених для вчинення злочину”, - стверджують слідчі.
Опозиціонери одночасно з такою підготовкою шукали колишніх військовослужбовців, які б погодилися стати виконавцями плану. Також вони нібито шукали виконавців серед колишніх силовиків та робітників органів внутрішніх справ в цілому.
Під варту на початку серпня взяли кількох “довірених осіб” Тихановської, а її саму оголосили в розшук — хоча самі силовики сприяли її виїзду за кордон.
У Слідчому комітеті згадують, що відповідні подробиці стали їм відомі під час розслідування кримінальної справи, головним фігурантом якої виступає опозиціонер і блогер Сергій Тихановський — чоловік Світлани. Саме замість нього вона вирішила балотуватися на президентських виборах.
Як повідомляв ONLINE.UA, кілька днів тому в Сочі відбулися закриті переговори президента Росії Володимира Путіна та самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. На порядку денному стояли кредити — Лукашенко просив Путіна виплатити 3,5 млрд доларів, щоб врятувати його режим від падіння. І це стало великою проблемою для Путіна, якому тепер потрібно знайти гроші і на фінансування бойовиків окупованого Донбасу, і на 10-мільйонну Білорусь, економіка якої фактично зруйнована і проти якої діють жорсткі санкції ЄС.