Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков розповів про долю людей, які залишилися жити й працювати в ОРДЛО чи Криму. Він вважає, пересічних громадян жодним чином не повинні навіть люструвати у майбутньому. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на “Левый берег”.
За словами посадовця, навіть з посадовцями не може бути однозначного рішення.
“Пропонується не люструвати тих, хто в складі окупаційних адміністрацій РФ забезпечував життєдіяльність тимчасово окупованих територій і не завдавав шкоди життю та здоров'ю громадян. Чиновники Міносвіти, які брали і стверджували російські шкільні програми, що з ними робити? Що робити з директорами кримських заповідників і чиновниками середньої ланки, які оформляли дозвільні документи на будівництво військових баз РФ?”, - наголосив Резніков.
Віцепрем’єр зауважив, перш за все необхідно оцінювати ризики від звільнення посадовця від відповідальності, оскільки він у майбутньому може поширювати ворожу ідеологію.
“Якщо такий ризик є, то він не повинен отримати право на роботу в державних органах. У той же час давайте розділяти жителів окупованих регіонів на бойовиків і тих, хто працював в органах забезпечення, в господарської діяльності і так далі. Хтось же повинен був вивозити сміття, лагодити проводку, гасити пожежі, лікувати людей, продавати продукти харчування і ліки — їх люстрація не повинна стосуватися”, - пояснив він.
Наразі в Україні розробляють законопроєкт про введення перехідного режиму для реінтеграції районів, які лишаються під владою окупаційного режиму РФ з 2014 року. У ньому будуть визначені параметри для амністії чи люстрації.
Як повідомляв ONLINE.UA, Олексій Резніков назвав тотальну амністію після конфліктів неправильним підходом, який зберігся з минулого. Він пояснив, до 1980-х років завершення конфліктів супроводжувалося ухваленням такого рішення, однак воно не вирішувало внутрішній конфлікт у суспільстві, залишало безкарними злочини.