РФ переживає черговий обвал рубля
Категорія
Економіка
Дата публікації

РФ переживає черговий обвал рубля

РФ переживає черговий обвал рубля
Джерело:  online.ua

Аналітики повідомляють про черговий обвал російського рубля до мінімальних значень, які в останій раз були зафіксовані у травні цього року, через побоювання інвесторів щодо західних санкцій проти російської нафти і газу, які налякали ринок.

Джерело:  Reuters

Що відомо про черговий масштабний обвал рубля

Зазначається, що 21 грудня падіння рубля склало 2,5% до рівня 70,60 за долар США.

 Він втратив 2,4% і торгувався на рівні 75,22 до євро, подолавши поріг 75 вперше з кінця квітня. Він втратив 2,1% до юаня, опустившись до 10,10, майже семимісячного мінімуму.

Цього тижня рубль вже втратив понад 8% до долара і близько 12% з моменту набуття чинності обмеженням на ціни на російську нафту.

Російська валюта була підтримана контролем за рухом капіталу та початковим падінням імпорту внаслідок західних санкцій після вторгнення Росії в Україні у лютому.

На рубль впливає ослаблення платіжного балансу Росії. В останні місяці прибутки Росії від експорту впали, оскільки вона різко скоротила експорт газу, а нафтове ембарго ЄС обмежує прибутки від нафти. Водночас імпорт пожвавився, а це означає, що замість гігантського профіциту платіжного балансу, викликаного скороченням імпорту, він наближається до дефіциту, - зазначила засновник Ziemba Insights Рейчел Зіємба.

Експорт російської нафти за період з 1 по 20 грудня скоротився на 11% порівняно з попереднім місяцем після набуття чинності ембарго Євросоюзу на російську нафту, повідомила газета "Коммерсант" із посиланням на неназвані джерела, знайомі з ситуацією.

Андрій Кочетков з "Открытие Research" припустив, що виведення коштів іноземними компаніями, які продають свій бізнес у Росії, може чинити тиск на рубль.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?