За словами професора економіки бізнес-школи в Мадриді Максима Миронова, пройде якийсь певний час, перш ніч РФ відчує катастрофічний вплив міжнародних санкцій, введених через війну проти України.
Джерело: НВ
Санкції скоро остаточно доб'ють економіку РФ
Жорсткого ефекту від санкцій поки що немає. Це як в історії, коли ви втратили роботу, то не одразу починаєте голодувати. Спочатку ви, напевно, з'їдаєте все, що є в холодильнику, потім накопичення, потім йдуть у хід, а потім ви продаєте машину. Так само, поки що в російській економіці є підшкірний жирок, який дозволяє не дуже хвилюватися про поточне споживання. Багато компаній, які пішли або йдуть із Росії, як Ikea або Макдональдс, поки що продовжують виплачувати зарплати, і люди масово не зіткнулися з безробіттям. Але незабаром це закінчиться, - зазначає експерт.
Фото - Flickr.com
За прогнозом економіста, РФ очікує жорстке безробіття.
Продажі автомобілів з квітня в Росії впали в п'ять разів, впали не тільки продажі імпортних авто, які природно пішли разом із західними компаніями, що збирали їх на російських лініях, впали продажі в АвтоВАЗі в п'ять разів, а це означає доведеться скоро звільняти людей, компанія не може працювати на збиток, причому всі ці звільнення торкнуться одного локального місця - міста Тольятті, Самарська область не така багата, щоб пережити такий відчутний удар, - звертає увагу Миронов.
Експерт зазначає, що громадянам РФ буде вкрай важко зберегти робочі місця.
На днях Сергій Собянін заявив, що забирає на баланс міста завод Renault, розташований у Москві, і відновлює на ньому виробництво автомобілів Москвич. Для чого це потрібно? Для того, щоб зберегти зайнятість, фактично Собянін субсидуватиме абсолютно безглузде виробництво, щоб людей не звільняли. Але в Тольятті такого не вдасться зробити, і через пару місяців люди просто залишаться на вулиці, це системотворчий бізнес регіону. Такі ж цифри в цілому по автопрому по країні, на Тольятті історія не закінчиться, і це тільки один приватний приклад. Інший приклад - Макдональдс, який теж йде, і в якому працюють 60 тис. співробітників та ще тисяч 100 постачальників. Половина буде працювати з тим, хто прийде на місце Макдональдса, але половина зайнятих роботу гарантовано втратить, тому що повторювати обсяги Макдональдса складно, та й у біднішій країні люди рідше ходять до ресторанів швидкого харчування. І так по всіх галузях ми бачимо зниження виробництва, яке через пару місяців найімовірніше знаменується сплеском безробіття, що, у свою чергу, може призвести до масштабних соціальних потрясінь, - пояснив експерт.
Читайте також: