РФ заблокувала інспекції суден у Босфорі. Це ставить під загрозу зернову угоду
Категорія
Економіка
Дата публікації

РФ заблокувала інспекції суден у Босфорі. Це ставить під загрозу зернову угоду

РФ заблокувала інспекції суден у Босфорі. Це ставить під загрозу зернову угоду
Джерело:  online.ua

Росія вдруге заблокувала інспекції суден в Босфорі, що ставить під загрозу зернову угоду.

Джерело: Міністерство інфраструктури України

РФ гальмує інспекцію суден у рамках зернової угоди

У міністерстві повідомили, що з 10 квітня російська сторона в Спільному Координаційному Центрі (СКЦ) в Стамбулі в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану.

Натомість росіяни формують їх власний план інспекцій, вибираючи суда з черги на свій розсуд, що повністю суперечить умовам Ініціативи та неприйнятно для України, - підкреслили там.

Це вже вдруге за 9 місяців роботи «Зернової ініціативи» не складено інспекційного плану і не проінспектовано жодного судна. Це ставить під загрозу функціонування «Зернової ініціативи».

З листопада 2022 р. росіяни під різними приводами саботують та затягують час проведення інспекцій, що вже призвело до скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15-18 млн тонн.

Навіщо РФ гальмує інспекцію суден

З квітня 2023 року російські представники СКЦ намагаються нав’язувати Україні власні критерії визначення конкретних суден, що братимуть участь у Ініціативі.

Наприклад, з 14 квітня росіяни без жодних пояснень відмовляють в реєстрації трьох суден (2 з яких на Китай), на які вже очікує вантаж в порту «Південний».

Таким чином російська сторона намагається встановити контроль над кількістю завантаженого флоту та напрямами його роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень «Зернової ініціативи».

У міністерстві зазначили, що це є черговою спробою диктувати всьому світу свою політику, ставити під загрозу продовольчу безпеку та використовувати їжу як зброю.

Україна категорично відкидає чергові вимоги росіян і виступає проти втручання в діяльність українських портів. Сподіваємося, що партнери ООН та Туреччина зможуть забезпечити виконання всіма сторонами в СКЦ процедур, які працювали 9 місяців.

Нагадаємо, що зернову угоду підписали 22 липня 2022 року, 17 листопада 2022 року її подовжили на 4 місяці.

В березні 2023 РФ подовжила угоду на 60 днів, що суперечить умові угоди, яка повинна продовжуватися щонайменше на 120 днів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?