Керівництво Національного банку несподівано для всіх прийняло рішення зберегти облікову ставку в Україні на рівні 6%, оскільки збереження м'якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах поточної помірної інфляції і високої невизначеності через пандемію коронавіруса. З такою прекрасною новиною виступив глава НБУ Кирило Шевченко в ході брифінгу щодо рішень правління Національного банку з монетарної політики. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт регулятора.
"Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 6%. Збереження м'якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах помірної інфляції і високої невизначеності щодо подальшого перебігу пандемії в Україні та світі. Подальша динаміка інфляції буде залежати від темпів економічного відновлення", - повідомив Шевченко.
Шевченко пояснив, що ставка в 6% повинна забезпечити баланс між досягненням помірної інфляції і стимулюванням економіки після коронавірусної кризи. При цьому він попередив, що облікова ставка може бути ще більше знижена.
"Але в разі негативного впливу коронавируса на внутрішній попит і ділову активність, НБУ буде готовий надати економіці додаткового імпульсу", - заявив глава НБУ.
Нагадаємо, зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці - чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей. А це означає, що кредити для юридичних і фізичних осіб будуть дешевше, а ціни в країні будуть зростати помірно.
Як відомо, Нацбанк знизив облікову ставку до 6% ще 12 червня - це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України. На такому рівні її планують утримувати до кінця 2020 році, а в 2021 році підвищити до 6,5%.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава НБУ зробив важливе попередження українцям щодо кредитів.