Сьогоднішнє засіданні Ради нацбезпеки та оборони присвятять питанню щодо ситуації з мігрантами на польсько-білоруському кордоні. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов.
Джерело: Радіо Свобода
Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський скликав засідання РНБО, яке має відбутися сьогодні, 10 листопада, о 15.00.
«Так, це питання (щодо ситуації на кордоні з Білоруссю) буде розглядатися. На порядку денному буде 5 питань... Вчора було дві великі наради. Перша нарада була у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони, потім була велика нарада у президента. Президент ухвалив рішення: сьогодні - засідання РНБО», — зазначив він.
Декілька днів тому у мережі з’явилося відео, як до кордону з Польщею йшла велика колона мігрантів з країн Близького Сходу. За даними польської сторони, мігранти прийшли на кордон під контролем силовиків режиму Олександра Лукашенка.
Вчора ми повідомляли, що ситуацію оцінили також в українському посольстві в Польщі. Там озвучили ризики потрапляння нелегальних мігрантів з Білорусі в Україну у випадку провалу спроб перетнути кордон ЄС.
А сьогодні стало відомо, що дві багаточисельні групи нелегалів прорвалися з Білорусі в ЄС. При перетині деякі з нелегалів ламали паркани і загалом намагалися вирішувати ситуацію із застосуванням сили.
Зміна політичного клімату на Близькому Сході
Нагадаємо мігрантську кризу на кордоні Білорусі та країн Європи спричинила зміна політичного клімату на Близькому Сході, зокрема, в Афганістані. Йдеться про вихід американського військового контингенту з країни, після якого Талібан фактично взяв реванш після поразки.
Чимало громадян Афганістану, які останні два десятиліття співпрацювали з американською адміністрацією, побоюються розправи з боку талібів. Зважаючи на це, з приходом радикальних ісламістів до влади, суттєво зросла кількість біженців з країни, охопленої бойовими діями та нестабільністю.
До слова, під час евакуаційних заходів українські військові неабияк відзначилися, зумівши вивезти з охопленої терористами країни не тільки своїх громадян, але й громадян інших країн, зокрема, ЄС. Так, 15 серпня український приватний літак вивіз 79 осіб з Афганістану: вісім громадян України, а також громадян Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану.
Читайте також:
МОЗ розглядає можливість введення "ковідної амністії"
Ляшко назвав умови для бустерної вакцинації в Україні
Коронавірус вперше діагностували у гієн