РНБО обговорить міграційну кризу на кордоні між Польщею та Білоруссю
Категорія
Україна
Дата публікації

РНБО обговорить міграційну кризу на кордоні між Польщею та Білоруссю

РНБО обговорить міграційну кризу на кордоні між Польщею та Білоруссю
Джерело:  online.ua

Сьогоднішнє засіданні Ради нацбезпеки та оборони присвятять питанню щодо ситуації з мігрантами на польсько-білоруському кордоні. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

Джерело: Радіо Свобода

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський скликав засідання РНБО, яке має відбутися сьогодні, 10 листопада, о 15.00.

«Так, це питання (щодо ситуації на кордоні з Білоруссю) буде розглядатися. На порядку денному буде 5 питань... Вчора було дві великі наради. Перша нарада була у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони, потім була велика нарада у президента. Президент ухвалив рішення: сьогодні - засідання РНБО», — зазначив він.

Декілька днів тому у мережі з’явилося відео, як до кордону з Польщею йшла велика колона мігрантів з країн Близького Сходу. За даними польської сторони, мігранти прийшли на кордон під контролем силовиків режиму Олександра Лукашенка.

Вчора ми повідомляли, що ситуацію оцінили також в українському посольстві в Польщі. Там озвучили ризики потрапляння нелегальних мігрантів з Білорусі в Україну у випадку провалу спроб перетнути кордон ЄС.

А сьогодні стало відомо, що дві багаточисельні групи нелегалів прорвалися з Білорусі в ЄС. При перетині деякі з нелегалів ламали паркани і загалом намагалися вирішувати ситуацію із застосуванням сили.

Зміна політичного клімату на Близькому Сході

Нагадаємо мігрантську кризу на кордоні Білорусі та країн Європи спричинила зміна політичного клімату на Близькому Сході, зокрема, в Афганістані. Йдеться про вихід американського військового контингенту з країни, після якого Талібан фактично взяв реванш після поразки.

Чимало громадян Афганістану, які останні два десятиліття співпрацювали з американською адміністрацією, побоюються розправи з боку талібів. Зважаючи на це, з приходом радикальних ісламістів до влади, суттєво зросла кількість біженців з країни, охопленої бойовими діями та нестабільністю.

До слова, під час евакуаційних заходів українські військові неабияк відзначилися, зумівши вивезти з охопленої терористами країни не тільки своїх громадян, але й громадян інших країн, зокрема, ЄС. Так, 15 серпня український приватний літак вивіз 79 осіб з Афганістану: вісім громадян України, а також громадян Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?