Компанія Boston Dynamics продемонструвала нові вміння людиноподібних роботів Atlas. Роботи-гуманоїди оволоділи мистецтвом паркуру. Вони показали на відео, як вміють стрибати, долати перешкоди і навіть робити сальто.
Джерело: Youtube-канал Boston Dynamics
На видовищному відео роботи продемонстрували спритні акробатичні трюки. Вони бігали по фанерних панелях, піднімалися і спускалися по сходах, перестрибували через балку. В кінці вони продемонстрували сальто назад, чим підкорили мережу.
Розробники розповіли, що роботи Atlas вже вміють адаптувати поведінку в залежності від того, що бачать - їх не потрібно заздалегідь програмувати, наприклад, для стрибка. Вони переконані, що незабаром роботи навчаться виконувати не тільки людські рухи, а й реагувати на зміни навколишнього середовища. Тоді, як кажуть в Boston Dynamics, можливості роботів стануть "практично безмежними".
У мережі підкорені атлетичними здібностями роботів. Користувачі масово коментують їх нові досягнення.
Вони зробили це! Ми буквально живемо в фантастичному фільмі. Гнучкість, складність і корисність цих роботів просто карколомні;
Коли він перестрибнув через платформу, у мене відвисла щелепа, а коли вони зробили сальто назад, мій мозок просто вибухнув. Яке технічне диво;
Дивовижно!! Якщо так виглядає майбутнє, то я схвильований і трохи наляканий !;
Хто-небудь ще бачить, як м'яко вони приземляються на сальто назад? Дуже круто;
Чому наукова фантастика в кінцевому підсумку стає правдою? З тієї ж причини існує приказка «ви можете робити все, що захочете». Немає нічого неможливого.
Що відомо про роботів Atlas
Роботів Atlas вперше представили в 2013 році. Спочатку робота задумали використовувати в якості помічника в пошукових і рятувальних операціях. Кінцівки робота мають 28 ступенів свободи і рухаються завдяки гідравлічним механізмам, а руки здатні на дрібну моторику.
Atlas має комплектацію, як у людини - зріст1,75 м і вагу 82 кг. Орієнтуватися в просторі йому допомагає лазерний далекомір і дві камери, дані з яких обробляє вбудований комп'ютер. Паркуром роботів вчать займатися вже кілька років. У 2018 році їх навчили стрибати, а в 2019 році - стояти на руках.
Читайте також: