Будівля російського посольства в Сирії в Дамаску 3 жовтня піддалася обстрілу з мінометів, ніхто із співробітників не постраждав.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу міністерства закордонних справ Росії.
«Одна з мін вибухнула на території посольства поблизу житлового комплексу. Лише завдяки випадку ніхто із співробітників ... не постраждав», - сказано в повідомленні.
«Дипломатичному представництву завдано матеріальної шкоди. Ще дві міни розірвалися поруч з посольством», - додали в МЗС РФ.
У російському зовнішньополітичному відомстві вважають, що обстріл вівся з передмістя сирійської столиці Джобар, яке «контролюється терористичними угрупованнями «Джабхат Фатх аш-Шам» (екс-«Нусра») і «Файлака ар-Рахман».
Як повідомляв ONLINE.UA, стало відомо, що Росія розгортає в Сирії передову систему SA-23 Gladiator, після заяви США про припинення двостороннього обміну інформацією з РФ щодо ситуації з дотриманням перемир'я в країні Близького Сходу.
Україна отримала черговий транш допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Розмір підтримки склав 400 млн дол.
Головні тези:
- Україна отримала 400 млн доларів допомоги від МВФ у рамках програми EFF.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про успішний сьомий перегляд програми та отримання коштів від МВФ.
- Загальна підтримка України від МВФ у межах програми EFF складає понад 10 млрд доларів.
МВФ надав Україні черговий транш: що відомо
Про це повідомляє прем'єр-міністр Дениса Шмигаля.
Як пояснив Шмигаль, кошти отримані після успішного сьомого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (EFF).
Це кошти, які ми отримали після успішного сьомого перегляду програми EFF. Таким чином, загальна підтримка МВФ в межах цієї ініціативи досягла понад 10 млрд доларів.

Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України
Загальна підтримка МВФ в рамках ініціативи досягла понад 10 млрд дол.
У лютому Україна та МВФ домовилися на рівні персоналу про сьомий перегляд програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Умовою для отримання нової допомоги було затвердження перегляду Виконавчою радою директорів МВФ.
Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.
Головні тези:
- Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
- Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
- Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.
“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду
Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.
Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.
Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.
The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.
Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.
Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.
Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.