Речник української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович розповів, що план Німеччини та Франції по Донбасу полягає в імплементації так званої "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Але Україна підтримує його тільки зі своїми правками.
Джерело: Дом
Арестович пояснив, що дійсно канцлерка Німеччини Ангела Меркель наполягає на схваленій з Францією формулою, яка передбачає проведення виборів в ОРДЛО, а потім передачу контролю Києву над українсько-російським кордоном.
"Наша позиція, наскільки мені відомо, полягає в тому, що для нас неприйнятна формула "спочатку вибори, а потім кордон". Ми хочемо спочатку забезпечити безпеку, яка є суттєвою частиною вільного проведення виборів. І тільки потім - проведення виборів як таких", - підкреслив Арестович.
Він звернув увагу на те, що це питання дискусійне і зараз ведеться пошук варіантів хоча б для початку раунду переговорів.
"Яке рішення буде прийнято, зараз не може сказати жоден з учасників переговорів. Дипломатія - це завжди торги, мистецтво можливого і так далі", - зазначив спікер ТКГ.
Зеленський не підтримав пропозицію Меркель по Донбасу
Арестович запевняє, що український глава Володимир Зеленський на зустрічі з Ангелою Меркель в Берліні не підтримав її ідею по "ключовим кластерам реалізації Мінських угод", хоча на брифінгу й сказав про зворотне.
"Підтримали з нашими поправками. Просто президент не став ламати пресконференцію, наскільки я розумію, залишившись дипломатичним і використавши комплементарне формулювання для, перш за все, німецької політики і так далі. Але я точно знаю, що ми прийняли їх з українськими поправками, які передбачають варіант навпаки - спочатку кордон, потім вибори ", - підкреслив Арестович.
Франція і Німеччина підготували план по Донбасу
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак до цього анонсував саміт нормандської четвірки, який повинен відбутися найближчим часом. Підводячи підсумки візиту до Німеччини, він розповів, що на порядку денному нового нормандського саміту стане проєкт Ключових кластерів по виконанню Мінських домовленостей, підготовлений Німеччиною і Францією.
Він запевнив, що підтримка державного суверенітету і територіальної цілісності України з боку Німеччини залишається незмінною.
"Мій головний висновок: Німеччина була і залишається дружньою нам державою, яке продовжить підтримувати Україну", - написав Єрмак.
Читайте також: