Розвідка Британії фіксує просування вагнерівців в районі Бахмуту
Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка Британії фіксує просування вагнерівців в районі Бахмуту

Розвідка Британії фіксує просування вагнерівців в районі Бахмуту
Джерело:  online.ua

За інформацією аналітиків розвідки міноборони Великої Британії, протягом останніх 4 днів найманці злочинної російської ПВК "Вагнер" захопили більшу частину східного Бахмуту та просунулись до річки Бахмутка.

Джерело: Twitter-сторінка міноборони Великої Британії

Що відомо про ситуацію в Бахмуті 

Зазначається, що наразі лінія фронту проходить по річці Бахмутка, що ділить місто навпіл.

У британській розвідці зазначають, що українські військові продовжують контролювати західну частину Бахмуту та зруйнували всі мости через річку, яка протікає з півночі на південь через смугу відкритого простору завширшки 200-800 м між будівлями.

Аналітики британської розвідки підкреслюють, що українські військові можуть вести вогонь із укріплень у західній частині міста, яка вже перетворилась на район бойових дій. Ймовірно, це ускладнить вагнерівцям подальше просування на захід та зробить неможливими лобові атаки.

Однак українські сили та їхні лінії постачання на заході залишаються вразливими для спроб Росії обійти захисників з півночі і півдня, - зазначають аналітики розвідки Великої Британії.

Що кажуть експерти з Інституту ISW 

За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), українські військові відбили атаку окупантів в районі Білогорівки на Луганщині та завдають великих втрат армії РФ під час спроб продовжувати наступ в районі Бахмуту.

Так, 10 березня росіяни стверджували про низку атак кремлівської загарбницької армії уздовж лінії Сватово – Кремінна.

За словами окупанта Західного військового округу армії РФ, російській армії вдалось 9 березня взяти під контроль важливі висоти біля Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної), однак в аналітиків ISW не має жодних візуальних підтверджень цієї інформації.

За даними російського блогера, українські сили відбили атаку російських військ на Білогорівку (10 км на південь від Кремінної), що дозволило утримати раніше зайняті позиції

Тим часом, станом на 10 березня, сили ПВК "Вагнер" та російські військові проводили зачистку у східній частині Бахмута.

 На кадрах із геолокацією, опублікованих 10 березня, видно, що російські сили просунулися на нові позиції на північному заході Бахмута за 800 метрів від металообробного заводу.

Кадри з безпілотника, зроблені 10 березня, демонструють, як окупанти під прицілом виводять мирних жителів із будівель у східній частині Бахмута у невідоме місце, що вказує на те, що російські сили проводять операції із зачистки східного Бахмута.

Зосередження уваги росіян на боях в районі промислової зони вказує на те, що війська РФ віддають пріоритет лобовому нападу на укріплені позиції в тактично складній промисловій зоні, а не надають перевагу ширшому наступу з оточенням західного Бахмута.

Такі штурми, ймовірно, коштуватимуть бойовикам ПВУ "Вагнера" дуже дорого.

За даними росЗМІ, окупанти атакували українські укріплення в Авдіївці та Північному, також російські війська продовжують бої у Мар'їнці.
Російський блогер заявив, що 10 березня війська РФ також відновили наступальні операції у Вугледара.

Російські війська продовжують розвідувальну діяльність поблизу островів у дельті Дніпра. Повідомляється, що ні російські, ні українські сили не контролюють острови і що для українських сил було б небезпечно посідати постійні позиції на островах, тому що російські сили можуть легко ввести війська з лівого берега в будь-який час.

Український Генштаб повідомив, що російські сили навмисно обстріляли окуповані Росією Олешки на східному березі Херсонської області, щоб звинуватити українські сили в обстрілі населеного пункту та сприяти "евакуації" мирних жителів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?