Румунія пропонує заборонити імпорт усіх російських товарів до ЄС та підтримує відміну обмеження на ввезення української агропродукції до ЄС.
Джерело: Derstandard
Румунія виступає за заборону російського імпорту до ЄС
Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що атаки російських дронів на українські порти поблизу його країни говорять про те, що РФ не хоче, щоб Бухарест продовжував інвестувати в порти на Дунаї. Румунія робить це, аби збільшити обсяг перевезень зерна з України після блокування Росією зернової угоди.
Чолаку закликав підтримати Україну в експорті зерна, зазначивши, що інші країни повинні це зробити.
Так, необхідно подумати про механізм в Європейській комісії, щоб зерно з України пропонувалося в пріоритетному порядку, особливо для країн Африки.
Політичне лобіювання можна було б здійснювати саме в тих країнах, які купують зерно у Росії. Але, звичайно, ми повинні запропонувати альтернативи, – каже премʼєр.
Чолаку також зробив заяву щодо імпорту російського газу до Європи. За його словами, закупівля палива країни-агресора є помилкою і експорт газу з РФ треба повністю заборонити. Те саме стосується й інших російських товарів.
Румунія давно засвоїла урок і тому незалежна від російського газу. Вже тиждень Республіка Молдова також незалежна від російського газу. Тож завжди є рішення, навіть для складних економічних проблем. Ось чому я вважаю, що було б правильно, якби ми заборонили продаж російського газу або російських товарів в ЄС і демократичні держави, – пояснив він.
Премʼєр-міністр наголосив, що є дуже велика різниця між тим невеликим комфортом, який Європа втратить у цьому випадку, і тим, що відбувається в Україні.
Ви також повинні усвідомлювати, що насправді станеться, якщо Російська Федерація переможе. Хіба ми не створимо можливість для таких людей, як Путін, розмножуватися в інших державах Європи? Я вважаю, що ЄС готується до повної незалежності від російського газу, навіть якщо ціни на газ будуть вищими протягом певного періоду часу, – резюмував Марчел Чолаку.
Росія зірвала зернову угоду
РФ вийшла з зернової угоди у липні, заявивши про невиконання ї вимог, маючи на увазі усунення перешкод для експорту добрив і включення державного Россільгоспбанку в міжнародну платіжну систему SWIFT.
Нагадаємо, що угоду підписали у Стамбулі в липні 2022 року. РФ та Україна окремо підписали угоди з Туреччиною та ООН, створивши безпечний коридор через Чорне море для експорту зернових з трьох українських портів.
Після виходу з зернової угоди РФ почала атакувати ракетами і дронами південь України, де знаходяться зерносховища та портова інфраструктура, аби цим своїм терором змусити світ пристати на її умови. У відповідь на це Москва обіцяє розглянути можливість відновлення зернової угоди.
Під час атак на Одещину останнім часом страждає сусідня Румунія – туди вже кілька разів залітали російські дрони-камікадзе. Останній такий випадок зафіксовано 13 вересня – нові уламки безпілотника знайшли розкиданими на площі в кілька десятків метрів у районі міст Нуферу та Вікторія в окрузі Тулча.
Після цього у Румунії закрили небо в 30-кілометровій зоні поблизу кордону з Україною. Заборона на польоти стосується літаків та безпілотників.
Читайте також:
Румунія викликала повіреного РФ "на килим" через уламки дронів на своїй території
У Румунії знову виявили уламки російських БпЛА
МЗС Румунії знову викликало представника РФ через нові уламки дронів на своїй території