Країни Великої двадцятки на саміті в Індонезії можуть вперше не ухвалити спільне комюніке через відмову РФ назвати своє вторгнення в Україну війною.
Джерело: Bloomberg
РФ відмовляється назвати вторгення в Україну війною у комюніке G20
G-20, яка збирається на Балі, Індонезія, може вперше завершитися без спільної заяви, погодженої всіма членами, які складають найбільші економіки світу.
Це поставило б під сумнів її подальшу корисність як групи, оскільки зростають розбіжності між заможнішими членами та тими, хто виніс на собі тягар економічного розладу спочатку через пандемію, а тепер продовольчу та енергетичну безпеку, загострену війною Росії, - вказує видання.
Росія та США вже не змогли домовитися про формулювання спільної заяви після окремого багатостороннього саміту в Камбоджі на вихідних, а міністр закордонних справ Сергій Лавров звинуватив США та їхніх союзників у наполяганні «на абсолютно неприйнятних формулюваннях щодо ситуації в Україні».
За словами дипломатів, знайомих з переговорами, одним із можливих сценаріїв є так зване роздільне комюніке, коли країни розділяються на групи залежно від їхньої позиції з певного питання.
Іншою можливістю є заява 19+1 (де більшість G-20 підписується, а Росія видає документ, що не погоджується) або короткий виклад обговорень, підготовлений індонезійськими господарями.
Росія може погодитися на формулювання, яке стосується конфліктів загалом, не виділяючи окремо Україну, - сказала особа, знайома з дискусіями, - але це може не задовольнити США та інших. Це може закінчитися компромісом. Але деякі країни можуть у кінцевому підсумку просто утриматися від цього.
Позиція Китаю може виявитися ключовою.
За словами людей, обізнаних з ходом дискусії, Пекін досі не бажав підписувати тексти комюніке, які засуджують Росію. Цілком можливо, що Китай не вірить, що в його інтересах є повна ізоляція Росії.
Радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив журналістам у неділю, що «Сполучені Штати та наші партнери з G-7 мають намір підготувати спільну заяву чи комюніке».
Високопоставлений французький чиновник сказав, що малоймовірно, що всі члени G-20 підпишуть комюніке, у якому згадується війна, і наполягав на тому, що такі альтернативи, як роздільна заява також підійдуть.
Читайте також: