До складу мережі країн, що взаємно визнають COVID-сертифікати, приєдналися нові учасниці. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Джерело: МОЗ
Які країни визнали український COVID-сертифікат
Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я, до складу Довірчої мережі е-здоров'я ЄС, члени якої взаємно визнають цифрові COVID-сертифікати, приєднались нові країни-учасниці.
Серед них Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс та Таїланд.
Тепер перетинаючи кордон цих країн, українці зможуть використовувати цифровий COVID-сертифікат, отриманий в Дії. Це стосується тих, хто вакцинувався від коронавірусу або ж нещодавно перехворів та одужав.
Вакциновані громадяни України матимуть можливість відвідувати більше країн без ПЛР-тестів та самоізоляції в країнах прибуття, якщо це дозволяє епідемічна ситуація, – пояснила заступниця міністра Марія Карчевич.
До Довірчої мережі е-здоров'я ЄС входить 60 країн. Серед них Польща, Австрія, Латвія та решта членів ЄС. Також до мережі входять не-європейські країни: Сінгапур, Нова Зеландія та ОАЕ.
У 2022 році перелік країн, що входять до мережі планується збільшити до 80.
Скорочення дії сертифікатів про вакцинацію
Нагадаємо, що у грудні МОЗ повідомляло про намір Євросоюзу скоротити термін дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.
З 10 січня ЄС планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів, - повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.
Перед цим Єврокомісія ухвалила оновлені правила всередині ЄС.
З метою забезпечення достатнього часу для технічного впровадження періоду прийняття та для кампаній ревакцинації держав-членів, ці нові правила мають застосовуватися з 1 лютого 2022 року, – заява Єврокомісії.
Поширення Омікрону
Епідеміологічна ситація у світі залишається складною, зокрема через високу заразніть штаму Омікрон.
США, Франція, Британія повідомляють про історичні рекорди кількості заражень за весь час пандемії.
Світовий рекорд з коронавірусу за добу за межами США був зафіксований навесні цього року в Індії, коли в країні вирував штам Дельта. 7 травня в Індії зафіксували 414 тис. хворих на COVID-19.
Нещодавній сплеск вірусу в Штатах призвів до скасування авіарейсів, закриття шкіл та офісів, переповнених лікарень та ускладнення постачань.
Читайте також:
Тисяча за вакцинацію. Кабмін оновив умови отримання виплати
Експерт озвучив прогноз щодо нової хвилі COVID-19 в Україні: коли вона може початися
Голова BioNTech здивував заявою про ревакцинацію проти COVID-19