Що не можна їсти на голодний шлунок — відповідь вчених
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Що не можна їсти на голодний шлунок — відповідь вчених

Що не можна їсти на голодний шлунок — відповідь вчених
Джерело:  online.ua

Суворих рекомендацій, які забороняють щось їсти вранці, немає. Ваш сніданок – це ваш вибір. Тому ми можемо лише розповісти, які є спільні підходи до здорового сніданку.

Джерело: NHS

Що краще їсти натщесерце

Солодкі пластівці та суміші граноли – не найкращий вибір для сніданку, оскільки в них багато доданого цукру. Замість солодких пластівців або граноли можна з'їсти цільнозернові пластівці. Це варіант здорового сніданку, оскільки в них є клітковина, вітаміни групи B, фолієва кислота, залізо та магній.

Щоб було солодше, можна додати свіжі фрукти, наприклад, банан або ягоди. Або налити напівжирне, 1% або знежирене молоко, нежирний йогурт без цукру і ароматизаторів, наприклад грецький.

Якщо ви любите яйця, можна приготувати їх на сніданок, але краще без додавання солі чи жиру. Наприклад, варені яйця без солі або омлет без вершкового масла та з нежирним молоком замість вершків. Американська кардіологічна асоціація пропонує їсти на день одне яйце або два яєчні білки. За австралійськими рекомендаціями, можна з'їдати не більше семи яєць на тиждень.

Ще на сніданок можна з'їсти одну з п'яти порцій овочів на день – це 80 грамів або скільки вміщається в долоні.

Що точно не можна їсти та пити на голодний шлунок

Є напої та продукти, вживати які на голодний шлунок точно не варто:

Алкоголь. Всі дослідження говорять про одне: якщо пити спиртні напої на голодний шлунок, по-перше, станеться дуже швидке сп'яніння, тому що прийнятий без їжі алкоголь моментально всмокчеться в кров, а по-друге, це призведе до пошкодження слизової оболонки.

Будь-які фруктові соки через те, що в них є фруктові кислоти. У якихось менше, у якихось більше, але вони є скрізь. Ніжні клітини слизової оболонки до цього не готові, тому якщо у вас вже є печія, то сік краще пити після їжі.

А як же популярні у соцмережах смузі? До складу таких напоїв часто входять подрібнені продукти та йогурт, тому для шлунка це не шкідливо.

Читайте також:

Категорія
Технології
Дата публікації

Технологічний прорив. Україна виробляє понад 30 САУ «Богдана» на місяць

САУ
Джерело:  Мілітарний

Місячне виробництво української колісної самохідної артилерійської установки (САУ) «Богдана» сягнуло 36 одиниць на місяць. Про це з посиланням на власні джерела повідомило видання Army Technology.

Головні тези:

  • Серійне виробництво вітчизняної самохідної артилерійської установки «Богдана» розпочалося на початку 2023 року.
  • Вже постачається до ЗСУ до 36 систем на місяць.

Україна виробляє понад 30 САУ «Богдана» на місяць

Хоча Агентство оборонних закупівель надало лише цифру “понад 20” систем “Богдана” на місяць, інше джерело повідомило Army Technology, що вже постачається до 36 систем за цей час.

Серійне виробництво вітчизняної самохідної артилерійської установки «Богдана» розпочалося на початку 2023 року. З того часу було створено принаймні 5 версій цієї САУ, використовуючи різні шасі та конфігурацію кабіни.

Вже у травні 2024 року було оголошено про темпи виробництва 10 самохідних гаубиць «Богдана» на місяць. А наприкінці жовтня 2024 року президент Володимир Зеленський оголосив, що за місяць Україна виробляє до 20 самохідних колісних артилерійських установок «Богдана».

Наприкінці березня 2025 року, згідно із заявою представника заводу-виробника для журналістів, виробництво сягнуло «20 і більше» машин на місяць.

При цьому, за словами виробника, для того, аби убезпечити виробництво, його було розосереджено по декількох різних локаціях, у тому числі за кордоном. Також було впроваджено дублювання виробництва — жодна деталь не виготовляється лише в одному місці. Це було зроблено для того, аби навіть при ураженні конкретного виробничого майданчика процес виробництва не зупинявся.

Вартість однієї української САУ коливається в діапазоні 2,3 — 2,8 млн євро. Ймовірно, ціна залежить від того, яке саме шасі використовується для конкретної САУ.

За інформацією Арсена Жумаділова — директора Агентства оборонних закупівель Міністерства оборони, виробництво понад 85 відсотків деталей, необхідних для САУ «Богдана», здійснюється в Україні. І очікується, що до кінця 2025 року ця цифра зросте до 95 відсотків.

Українські артилеристи в цілому хвалять САУ за високу точність та гарний ресурс ствола. За їхніми словами, вони можуть здійснювати 7–8 тисяч пострілів з артустановки без значної втрати точності. Окрім того, за їхніми словами, точність стрільби навіть вища, аніж у західних артилерійських систем. Проте артилерійська установка вже ще має проблеми з надійністю окремих вузлів, зокрема досилача.

САУ «Богдана»

САУ «Богдана» вже надійшла на озброєння принаймні 18 бригад Сил Оборони України — зокрема, артилеристів сухопутних військ, морпіхів, нацгвардії та навіть зведеної бригади Нацполіції. Також вона була помічена на озброєнні спецпідрозділів ГУР.

До війська також вже надійшла перша причіпна гармата «Богдана-Б», якою озброїли 47 артилерійську бригаду. Прототип якої був публічно представлений наприкінці минулого року. Зараз «Богдана-Б» використовує лафет від радянської гармати «Гиацинт-Б». Це обумовлено потребою швидкої розробки, однак до кінця 2025 року вона отримає новий лафет.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?