Що робити при швидкому зниженні зору — поради офтальмолога
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Що робити при швидкому зниженні зору — поради офтальмолога

Що робити при швидкому зниженні зору — поради офтальмолога
Джерело:  online.ua

Помітили, що раптом почали гірше бачити? Це небезпечний симптом, який може призвести до незворотніх наслідків, тому не можна зволікати.

Джерело: офтальмолог мережі медцентрів "Новий Зір"Андрій Романюк

Що робити при швидкому зниженні зору

Найчастіше миттєве зниження зору може свідчити про відшарування сітківки. Причому людина скаржиться на проблему з одним оком. Це небезпечне захворювання лікується тільки хірургічним шляхом.

Зазвичай хворобі передують певні симптоми, як-от:

  • спалахи;поява великої кількості мушок в очах;відчуття пелени, яка нависає зверху, збоку або знизу.

Що робити: за раптового падіння зору треба терміново звернутися до офтальмолога. Чим швидше прооперувати око лазером (за ранніх ознак відмежування сітківки), тим кращим буде прогноз щодо одужання.

Хто в групі ризику:

  • люди з міопією середнього й високого ступеня, зокрема від мінус 3–6;

  • ті, у кого в родині були міопія або відшарування сітківки.

Цій категорії пацієнтів лікар рекомендує обстежуватися в офтальмолога кожні 2 роки, аби вчасно виявити проблему й запобігти ймовірним розривам.

Регматогенне відшарування можливе, коли в сітківці є тонке місце, яке утворюється внаслідок неправильного зрощення склоподібного тіла й сітківки. Особливо це притаманне короткозорим. Річ у тім, що в людини з міопією довге око, тому часто сітківка перерозтягнута, отже в деяких місцях вона стає слабкою і рветься.

Якщо ви звернулися до хірурга на стадії надриву (згадуємо наведені симптоми), її можна “запаяти” лазером і зберегти попередню якість зору. Процедура абсолютно безболісна й триває буквально 10 хвилин.

Якщо ж за появи мушок і спалахів зволікати з відвідуванням лікаря кілька тижнів чи місяців, то проблема розв’язується іншим шляхом. Проводиться операція – вітректомія, яка вже потребує втручання хірурга, передбачає анестезію та реабілітацію від 2 місяців.

Відносно швидке падіння зору спричиняє увеїт – запалення ока. Воно червоніє, болить – і за деякий час зір погіршується. Це аутоімунна хвороба, зумовлена генетичною схильністю.

Чинники-провокатори:

  • переохолодження;системний стрес;часте вживання алкоголю, гострої або смаженої їжі;куріння.

Втрата зору у 50 – 60 років

Експерт зазначає 2 найпоширеніші причини різкого зниження зору в людей старшого віку:

  • гострий напад глаукоми, за якого дуже сильно болить око;

  • різні захворювання сітківки, простими словами інсульт сітківки, коли закупорюються судини й вона відмирає. Або інсульт зорового нерва.

Що робити: такі стани в офтальмології вважаються ургентними й потребують негайного звернення до хірурга, щоб зберегти хоча б якийсь зір. Адже прогнози не завжди сприятливі.

У випадку гострої глаукоми чим раніше потрапите до лікаря, тим ефективніше вийде знизити внутрішньоочний тиск. Через його сильне підвищення, до 60–70 мм, може відмерти зоровий нерв, постраждати рогівка, й око перестане бачити.

Офтальмолог призначить неінвазивні процедури чи хірургічне втручання. Вчасне лікування допоможе повністю відновити зір або ж зберегти його на тому рівні, щоб читати й нормально функціонувати. Шкода, коли в людини з якихось причин одне око травмоване й через гострий напад уражається друге здорове. Тоді зволікати просто небезпечно.

Хто у групі ризику:

  • люди від 50 років;

  • далекозорі (плюс 3–5);

  • родичі, в яких в анамнезі є гострий напад глаукоми.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?