Ситуація в Нагірному Карабасі знову загострилася, незважаючи на укладену мирну угоду. Вірменія звинуватила Азербайджан в порушенні режиму припинення вогню. У Міноборони РФ підтвердили факт порушення режиму перемир'я, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу вже обговорив зі своїм колегою з Вірменії Вагаршаком Арутюняном. Президент Вірменії Армен Саркісян в свою чергу вимагає скликати позачергове засідання парламенту, щоб вжити екстрених заходів для запобігання "порушень азербайджанськими збройними силами" перемир'я в Нагірному Карабасі. У Міноборони Азеррбайджана при цьому підтвердили, що збройні сили країни вели вогонь в Нагірному Карабасі, але виключно в рамках антитерористичної операції, спрямованої проти вірменських військових, які залишилися в місцевих лісах і "здійснювали в останні дні терористичні атаки і саботаж проти мирних жителів і азербайджанських військових" . Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу азербайджанського і вірменського оборонних відомств.
"Після оголошення припинення вогню частина ЗС Вірменії залишалася в лісовій зоні в північно-західній частині селища Гадрут Ходжавендського району Азербайджану. Вірменська сторона звернулася до командування миротворчих сил РФ з проханням вигнати їх з території. Азербайджанська сторона створила всі умови для виведення вірменських збройних формувань. Російські миротворці по гучному зв'язку звернулися до вірменських збройних формувань в лісовій зоні і повідомили, що вжито необхідних заходів для їх евакуації з цього району. Але ці вірменські збройні формування не покинули цей район, а створили бойові позиції і в останні дні здійснили терористичні акти, саботаж проти азербайджанських мирних жителів і військовослужбовців в цьому районі ", - повідомили в Міноборони Азербайджану причини загострення в Нагірному Карабасі.
У Вірменії ж звинувачують Азербайджан в зриві перемир'я. Міноборони Вірменії заявило, що в результаті обстрілу в Нагірному Карабасі були поранені шість вірменських військових.
Як відомо, війна в Нагірному Карабасі завершилася 10 листопада підписанням мирної угоди між Баку і Єреваном за посередництвом Кремля. Згвдно з домовленостями, Вірменія повинна передати під контроль Азербайджану території Карабаху, а на лінію розмежування ввели російські війська під видом миротворців. В Єревані назвали угоду "великою трагедією", в Баку - капітуляцією Вірменії.
Важливо відзначити, що Путін вважав своєю перемогою перемир'я в Нагірному Карабасі. Глава Кремля був упевнений, що тримає під контролем ситуацію на Південному Кавказі, але виявився в тупику через Туреччину, яка стала гарантом цього сиру нарівні з Росією. Команда Путіна до останнього запевняла всіх, що Туреччина просто сторонній спостерігач, але Ердоган чітко дав зрозуміти Путіну, що Туреччина буде і вже є в Нагірному Карабасі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що саме миротворці Путіна привезли в Нагірний Карабах.