Майже 58% жителів окупованого Донбасу вважають себе громадянами України, але при цьому 41,6% з них мають паспорта так званих "ДНР/ЛНР" або Росії (6,8%). Однак, 42,9% опитаних українців, які проживають за лінією фронту, ніколи не думали про отримання російського паспорта. Про це свідчать результати кількісного дослідження громадської думки в ОРДЛО, яке провела компанія "Нью імідж маркетинг груп", передає ONLINE.UA з посиланням на Дзеркало тижня.
У соцопитуванні, який проводився з 7 по 31 жовтня методом face-to-face, було опитано 1606 респондентів. З них: 800 жителів окупованої частини Луганської області і 806 чоловік, які проживають на непідконтрольній частині Донецької області.
З результатів дослідження громадської думки також відомо, що лише 18,5% опитаних бачить майбутнє ОРДЛО в Україні. При цьому і незалежності хочуть лише 16,2%. Переважна більшість мешканців окупованого Донбасу (64,3%) бачить своє майбутнє у складі Росії. З них 35,4% вважають, що в ОРДЛО покращиться економічна ситуації тільки після інтеграції в РФ, і тільки 3,5% опитаних пов'язують поліпшення з інтеграцією в Україну.
"26,8% тих, хто очікує погіршення ситуації, пов'язують цей процес виключно з поверненням в Україну - неважливо, в якому статусі, все одно погано. Не надихає людей і сценарій самовизначення або заморожування конфлікту - 23,1% вважають, що економіка піде вниз з таким розвитком подій. Лише 6,8% жителів не довіряють російському об'єднавчому сценарію", - йдеться в результатах дослідження.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що свавілля влади і репресії повернулися до трійки лідерів головних страхів росіян. Громадяни РФ ще влітку 2019 року найбільше боялися смерті близьких людей і серйозних хвороб, тоді як беззаконня з боку влади в липневому опитуванні було на сьомому місці. Про це свідчать дані опитування, яке було проведене в Росії з 26 вересня по 2 жовтня.