В Індії зафіксували спалах небезпечної хвороби, яка характеризується високим рівнем смертності і відсутністю лікування. Небезпечний вірус Nipah тваринного походження поширюється по країні. Наразі відомо про випадки зараження лише в Індії, однак є ймовірність розвитку глобальної епідемії.
Джерело: NDTV.
Що відомо про вірус Nipah
Цей вірус вперше був виявлений в 1998-1999 роках в Малайзії серед фермерів-свинарів. Під час першого спалаху хвороби померло 40% інфікованих. У наступні роки відбулося ще 12 спалахів хвороби в Південній Азії.
Останній спалах Nipah зафіксовано у вересні 2021 року в Індії: заражено 11 осіб, ще близько 250 осіб контактували з хворими. Відомо про смерть 12-річного хлопчика від вірусу Nipah в місті Кожикоде.
Природним носієм Nipah є фруктові кажани. Вони можуть заразити кішок, кіз, свиней і інших тварин. Вірус передається від тварин до людини, а також легко поширюється повітряно-крапельним шляхом і через немиті фрукти. Смертність від хвороби варіюється від 65% до 100%.
"Фруктові кажани живуть на певній географічній території. Якщо вони полетять в інші місця, природно, цей вірус може поширитися. У нас немає спеціального методу лікування цієї хвороби", - зазначив Ашутош Бісвас, професор кафедри медицини Всеіндійського інституту медичних наук.
Симптоми хвороби
Хвороба може протікати по-різному: від майже повної відсутності будь-яких симптомів до важких ускладнень. Для початку хвороби притаманні наступні симптоми: головний біль, болі в м'язах, підвищена температура, блювота, запаморочення, змінена свідомість.
У важких випадках розвиваються симптоми енцефаліту: гостра дихальна недостатність, атипова пневмонія, конвульсії, кома. Після перенесення хвороби близько 20% пацієнтів страждають від конвульсій. У деяких протягом життя виникають неврологічні дисфункції або рецидив хвороби.
Наразі не існує ліків від хвороби, а також немає ефективних вакцин проти вірусу Nipah.
Зупинити поширення вірусу можна тільки за допомогою жорстких карантинних заходів. Необхідно ретельно мити і чистити фрукти, уникати контакту з інфікованими людьми, регулярно мити руки. Вірус особливо небезпечний для медичних працівників.
Читайте також: